Городнянська міська рада
Новини

Вовняні свині живуть у Стовпівці. Їх розводить чернігівець Роман Дроменко

Дроменко Роман Сергійович у Стовпівці займається розведенням свиней породи угорська пухова мангалиця.

Переїхав у село з Чернігова. Близько двох років тому купив колишню колгоспну ферму, яка простояла безхазяйною близько тридцяти років. Тепер тут розвиває сімейний бізнес, у веденні справ йому допомагають батько та брат.

– Зараз наше поголів’я свиней налічує тридцять особин. Варю сто літрів каші на день. Годую сам, бо чужих не люблять. Тут для них гарне місце: чимала територія, сприятливі умови для розведення. Матеріал для ремонту покрівлі та приміщення ферми вже закупили. Чекаємо тепла, щоб розпочати будувати дах. Друзі обіцяли допомогти, – каже Роман.

Просимо фото на згадку для читачів. Перед тим як залізти до тварин у загородь, Роман дає себе обнюхати. Бере з собою дерев’яний щит за спину й уважно спостерігає за їх поведінкою. Розповідає, що зі свинями треба завжди бути обережними. Порода виведена шляхом схрещування домашніх свиней з дикими вепрами. А про крутий норов диких кабанів знають усі.

– Влітку і до пізньої осені мангалиці на природньому випасі, майже вісімдесят процентів їх раціону – трава. Узимку завдяки густому вовняному покриву гарно витримують низькі температури. Виривають ями, там і сплять.

Ця порода перспективна. В Україні налічується десь вісімнадцять заводчиків, які займаються вирощуванням. Сало угорської пухової мангалиці містить менше холестерину. При правильному харчуванні поросят консистенція продукту така, що його можна розмазувати як масло на бутерброд.

Поки нарощуємо кількість поголів’я, продаємо підсвинків, ціна на них трохи вища, ніж на звичайних домашніх поросят. У найближчих планах – зайнятися розведенням корів, кіз та овець та виготовляти сири, – ділиться думками на майбутнє наш співрозмовник.

– Роман Дроменко – людина, яка має прагнення працювати. Хочеться побажати йому успіхів у розвитку власної справи. Я повністю погоджуюся з думкою міського голови Андрія Богдана про те, що головне мати свою мету, а можливості для її реалізації завжди можна знайти. Ми чекаємо ініціативних, амбітних та цілеспрямованих людей, які хочуть досягти успіху, – підтримує розмову староста Гніздищанського округу Валентин Коваленко.

Роман Сергійович на наше запитання чому все-таки вирішив займатися вирощуванням свиней відповідає просто і зі щирою посмішкою: «Вони класні!»

Пресслужба міської ради