Четвер, 29 Лютого, 2024
Останні:
Городнянська міська рада

Символіка міста

Герб міста

gerb_1

Герб  затверджений 4 червня 1782р. В червоному полі чорний якір і три восьмипроменеві срібні зірки, покладені одна згори, а інші дві з боків від якоря. Зображення якоря знаходилось на печатці колишньої сотенної канцелярії ще до перейменування містечка в місто. Походження його не з’ясовано; існує припущення, що якір перейшов з приватного герба одного з власників міста, котрий брав участь у морській битві.

Проект Б.Кене

gerb_2

Розроблений 11.05.1865. В червоному щиті золотий якір, супроводжуваний трьома срібними зірками з вісьмома променями. У вільній частині герб Чернігівської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою.

Герб радянського періоду

gerb_3
Затверджений у 1976р. Щит перетятий лазуровим і червоним. У щиті поставлені в стовп три золоті гармати, супроводжувані ліворуч циркулярною пилкою і молотом, праворуч – поставленим у стовп колоссям, на яке покладена лазурова квітка льону. У главі золотого картуша – чорна назва міста українською мовою і золотою зіркою над ним, у його базі – серп і молот. Ці гармати в 1709р. були подаровані місту Петром I за активну участь жителів міста в Північній війні. Автор – М.Трухан.