Городнянська міська рада
Новини

Відповідальність за несвоєчасну реєстрацію дитини

У відповідності до ч. 2 ст. 144 Сімейного кодексу України передбачено, що батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Невиконання цього обов’язку є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

За приписами ст. 13 Закону України «Про реєстрацію актів цивільного стану» визначено, що державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків.

Одначастно із заявою про державну реєстрацію народження (усною або письмовою) для проведення державної реєстрації народження дитини подаються такі документи:

–        паспорт заявника, якщо заявниками є не її батьки,

–        документ, який підтверджує  факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров’я,

–        паспорти батьків або одного з них,

–        документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб або спільна з’ява матері та батька дитини або заява матері),

–        у разі відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

Ім’я дитини визначається за згодою батьків. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько. По батькові дитини визначається за іменем батька. По батькові дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, за умови, що батьківство щодо дитини не визнано, визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком. Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ.

Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в державних органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

У разі  виникнення додаткових питань  мешканці Городнянського району можуть звертатися за отриманням  консультації до Городнянського бюро правової допомоги, яке знаходиться за  адресою: 15100, Чернігівська область, м. Городня, вул.  Чумака,4