ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМУЄ
«Армія відновлення»: Чернігівщина у четвірці лідерів серед регіонів України
Торік на Чернігівщині обласною службою зайнятості видано 14,4 тис. направлень на суспільно корисні роботи. І за цим показником наша область у четвірці лідерів серед регіонів України.
Бійці «Армії відновлення» розбирали зруйновані будівлі, проводили ремонтно-відновлювальні роботи, облаштовували укриття, заготовляли дрова, шили одяг, готували їжу для військових, фасували гуманітарну допомогу, плели маскувальні сітки тощо.
На суспільно корисних роботах безробітні працюють за строковими трудовими договорами, заробітна плата стартує від 8000 грн. Минулорічні видатки на ці цілі з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття склали майже 97 млн гривень.
Відділ комунікацій Чернігівського обласного центру зайнятості (10.01.2025 – https://gormr.gov.ua/armiya-vidnovlennya-chernigivshhyna-u-chetvirtsi-lideriv-sered-regioniv-ukrayiny/)
Чоловіки воюють, жінки працюють…
Жінки Чернігівщини на «чоловічих» професіях
Для воюючої країни економіка – другий фронт і на цьому фронті наразі переважають жінки. За статистикою служби зайнятості, серед шукачів роботи їх близько 80 %, а от у роботодавців сталим попитом користуються представники чоловічих професій.
Проте, у сучасних реаліях жінки не бояться змінюватися, нерідко обираючи для себе «чоловічу роботу» – і це вже стає нормою, а не виключенням. Серед працевлаштованих службою зайнятості є верстатниця деревообробних верстатів, слюсарка з експлуатації та ремонту газопроводів, монтажниця радіоелектронної апаратури та приладів, монтерка колії, машиністка екструдера, шліфувальниця оптичних деталей, машиністка гранулятора, кранівниця, каменотеска тощо.
Не лякає «слабку стать» і відсутність професійних навиків, на їх здобуття не доведеться витрачати роки. Затребувану на ринку праці професію безробітні можуть отримати безкоштовно та за лічені місяці у Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. На вибір – близько 100 робітничих професій та понад 400 освітніх програм для підвищення кваліфікації. А громадяни, не зареєстровані у службі зайнятості, можуть отримати ваучер на навчання (на сьогодні це понад 30 тис. грн) за однією із 155 професій та спеціальностей із затвердженого Мінекономіки Переліку.
Серед тих, хто у поточному році навчався за сприяння служби зайнятості (а це більше тисячі громадян області), близько 80 % становлять жінки. І деякі з них обрали для себе саме «чоловічі» професії: водій тролейбуса, тракторист-машиніст, верстатник деревообробних верстатів, шліфувальник, обвальник м’яса, машиніст гранулятора, оператор заправних станцій. До опалювального сезону жінки разом з чоловіками вчилися на операторів котельні та опалювачів.
Ще одна можливість реалізуватись на сьогодні як для чоловіків, так і для жінок – власний бізнес. Для цього можна скористатися грантовими програмами в рамках урядового проєкту єРобота. У поточному році переможцями за програмою «Власна справа» та програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які супроводжує служба зайнятості, стали 189 мешканців області і переважна більшість (понад 60%) серед грантерів – жінки. Вони нарівні з чоловіками відкривають та розвивають бізнес, створюють робочі місця, сплачують податки.
Отож, розвінчуємо стереотипи. Захоплюємось жінками, які разом з чоловіками воюють і які працюють, а головне – беруть на себе відповідальність, змінюються самі і змінюють світ навколо себе.
Світлана Шеремет, Чернігівський обласний центр зайнятості (27.12.2024 – http://surl.li/ifxqgs)
Мікрогранти для молоді: як отримати кошти на власний бізнес
Програма «Власна справа» урядового проєкту єРобота, яку адмініструє Державна служба зайнятості, дає шанс молодим людям реалізувати свої бізнес-ідеї та зробити свій внесок у розвиток країни.
Що дає програма?
Молодь від 18 до 25 років може отримати до 150 000 грн без обов’язкової умови створювати робочі місця. Потрібно лише зареєструватися як ФОП!
Через 3 роки можна подати заявку на 250 000 грн за умови створення 2 робочих місць.
Кроки для отримання гранту:
Підготуй бізнес-план і заяву.
Подай документи через портал «Дія».
Пройди співбесіду в регіональному центрі зайнятості.
Отримай рішення через «Дію».
Підпиши договір та відкрий рахунок.
Використовуй кошти за призначенням.
На Чернігівщині вже маємо першу переможницю за цією програмою: чернігівка Анастасія Колесник планує на грантові кошти, а це 120 тис. грн, відкриття студії розтяжки та аутостретчінгу.
Ти теж можеш стати підприємцем! Подай заявку на грант та втілюй свою бізнес-ідею.
Детальніше за посиланням: www.dcz.gov.ua/people/micro
Чернігівський обласний центр зайнятості інформує (25.12.2024 – http://surl.li/wqbeev)
Для розвитку бізнесу скористалися грантовою програмою і тепер у Чернігові + нова СТО
Станція технічного обслуговування “Busservice“ у Чернігові – це сімейний бізнес Олександра та Тетяни Берізко. Незважаючи на складні часи, їм вдалося розширити свою справу, а з листопада вони працюють у новому, а головне – власному приміщенні.
Це стало можливим, зокрема, й завдяки державній підтримці, – підприємці скористалися грантовою програмою «Власна справа» та отримали по 250 тис. грн на розвиток. Кошти спрямували на закупівлю автопідйомників; додатково створили 4 робочі місця (по 2 кожен, що є обов’язковою вимогою програми). І тепер широкий спектр послуг – від діагностики до капітального ремонту двигуна, ходової, заміни оливи тощо, надає нова сучасна СТО.
А починалося все 17 років тому в орендованому приміщенні, яке Олександр разом з дружиною приводили до ладу власноруч – і білили, і фарбували. «Вид діяльності підказало саме життя, – каже чоловік. – Маючи інженерну освіту, деякий час я працював кранівником, а потім водієм мікроавтобуса, тому нерідко доводилося займатися ремонтом транспортних засобів». Саме обслуговування великих авто для перевезення пасажирів та вантажів стало перевагою їхнього з дружиною бізнесу. До речі, вона за освітою фінансист, отож бухгалтерія згодом стала сферою її відповідальності та контролю.
Найбільшою цінністю будь-якого підприємства є люди. За словами господарів, на СТО “Busservice” 7 працівників, і всі вони, без перебільшення, професіонали своєї справи. «Як свого» прийняли у колектив автослюсарем переселенця із прикордонної Семенівки Олексія Горбачова і жодного дня не пошкодували про це. Людиною «на своєму місці» виявився і токар Павло Юрієвич, адже йому можна довірити найскладніші деталі. Розповідаючи про свою професійну команду, Тетяна з гордістю показує створені для працівників комфортні умови праці. А це теплі сучасні бокси, мийка, токарний цех, санітарна кімната, де можна не лише помитися після роботи, а й попрати у пральній машині брудний одяг. «Це, аби дружини були задоволені, зустрічаючи чоловіків після роботи», – каже, посміхаючись.
Говорячи про перспективи, Олександр додає: «На СТО добудовуються 4 бокси, а це, принаймні, ще 8 робочих місць. Плануємо також організувати для клієнтів каву та легкий перекус».
Що ж, напевно, так гармонійно все буває, коли подружжя йдуть у одному напрямку, роблячи одну спільну справу.
Загалом за час дії програми «Власна справа» (з липня 2022 р.) служба зайнятості підтримала фінансово 411 підприємців області, які створили понад 900 нових робочих місць.
Щоб дізнатися більше про можливості для започаткування та розвитку бізнесу, звертайтеся до офісів «Зроблено в Україні», які діють на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 40; т.0800-600-54) та Прилуцької філії Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46; т.0462-97-62-85).
Світлана Шеремет, Чернігівський обласний центр зайнятості (02.12.2024 – https://gormr.gov.ua/dlya-rozvytku-biznesu-skorystalysya-grantovoyu-programoyu-i-teper-u-chernigovi-nova-sto/)
Новостворена 158 Окрема механізована бригада запрошує до своїх лав жителів Чернігівщини
Про це йшлося під час робочої зустрічі директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник з начальником відділу персоналу штабу 158 Окремої механізованої бригади підполковником Олександром Богдановим.
За його словами, це формування у складі Сухопутних військ Збройних сил України було засноване цьогоріч для захисту північних кордонів нашої країни. Базується в Чернігові та області. Служать там досвідчені офіцери з бойовим досвідом. Оскільки бригада ще формується, то вакантними є чимало посад. Потрібні як люди, здатні працювати в зоні активних бойових дій, так і цивільних професій для роботи в тилу. Отже, на службу запрошуються стрільці, кулеметники, гранатометники, помічники гранатометників, оператори протитанкових ракетних комплексів та безпілотних літальних апаратів, навідники, снайпери, сапери. Крім того, роботу пропонують водіям, механікам, електрикам-мотористам, інженерам техобслуговування БПЛА, фахівцям з кібербезпеки, діловоду, начальнику складу, бойовим медикам, топогеодезистам, радіотелефоністам. Служити можуть як чоловіки, так і жінки віком від 18 років, які за морально-діловими якостями та станом здоров’я відповідають певним вимогам.
Військовослужбовцям гарантується достойна заробітна плата згідно з чинним законодавством, соціальний пакет та пільги, навчання в Україні та за кордоном, речове забезпечення (формою, засобами індивідуального захисту та харчуванням), безоплатне лікування та фінансова компенсація у разі поранення, страхування життя, перспектива кар’єрного росту.
«Не варто ховатися і чекати, коли вас мобілізують, особливо, якщо ви панічно боїтеся потрапити на передову. Треба самим визначатися, де і як ви служитимете. Така можливість наразі є, – каже Олександр Богданов. – Служба в нашій бригаді – це шанс вберегти себе, обравши посаду до душі і при бажанні таку, яка буде близька до цивільної професії. А ще – це можливість потрапити в адекватний, згуртований колектив».
Якщо ви готові долучитися до лав 158 Окремої механізованої бригади та захищати свою Батьківщину, звертайтеся до відділу рекрутингу Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40) або за тел. (0800)600-548.
Чернігівський обласний центр зайнятості (28.11.2024 – http://surl.li/ndkcih)
На Чернігівщині працює одна з найбільших в Україні «Армій відновлення»
Цього року (станом на 13 листопада) обласною службою зайнятості видано 13332 направлення на суспільно корисні роботи.
До таких робіт залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за фахом, а також внутрішніх переселенців. Вони розбирають зруйновані будівлі, проводять ремонтно-відновлювальні роботи, облаштовують укриття, заготовляють дрова, зводять фортифікаційні споруди, допомагають готувати їжу для військових, шиють одяг для ЗСУ, плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки, фасують гуманітарну допомогу тощо. Працюють за строковими трудовими договорами. У поточному році на виплату заробітної плати з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття профінансовано 87,5 млн грн.
Серед громад області, які долучилися до суспільно корисних робіт, найактивнішими є Городнянська, Чернігівська, Ічнянська Куликівська та Талалаївська (Прилуцький р-н).
Загалом з початку дії програми (жовтень 2022 року) службою зайнятості видано понад 22 тис. направлень на суспільно корисні роботи в 54 громадах області. Учасникам проєкту виплачено 131,3 млн. грн заробітної плати.
Щоб долучитися до «Армії відновлення» країни, звертайтеся до найближчого центру зайнятості.
Детальніше тут https://is.gd/ofB4d3
Чернігівський обласний центр зайнятості (15.11.2024 – http://surl.li/ocpzik)
За сприяння служби зайнятості ветеран війни вчиться на верстатника
Учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни можуть безкоштовно здобути професію чи підвищити кваліфікацію. Таку можливість надає їм служба зайнятості. Навчання проводиться у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. На вибір – 95 ліцензованих професій і понад 400 освітніх програм. До речі, для цього не треба бути офіційно зареєстрованим безробітним. Скористатися послугою мають право і працевлаштовані люди.
Саме так і зробив учасник бойових дій з Корюківщини Андрій Мороз. Наразі він вчиться на верстатника деревообробних верстатів і працює помічником верстатника у ТОВ «Фанера Чернігів». За освітою Андрій – слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Крім того, має посвідчення водія категорій В і С. Здавалося б, затребувані професії, і проблем з працевлаштуванням не буде. Але, спробувавши себе в різних видах діяльності, чоловік зрозумів, що до душі йому останнє місце роботи. Та щоб працювати верстатником, одного бажання замало, треба пройти спеціальне навчання та мати відповідний документ про це.
І тут в пригоді стала програма безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Подати заявку та підготувати потрібні документи Андрію допомогли фахівці Корюківської філії Чернігівського обласного центру зайнятості, куди він звернувся за додатковими роз’ясненнями щодо цієї програми. На верстатника деревообробних верстатів він вчитиметься майже чотири місяці у Рівненському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ. У програмі навчання: технологія роботи на деревообробних верстатах, креслення, матеріалознавство, основи електротехніки, охорона праці тощо.
Цей проєкт допомагає людям, які пережили пекло війни, у цивільному житті знайти себе, розкрити власні здібності, заробляти на життя, відчувати себе затребуваними.
Дізнатися більше про послугу та подати заяву онлайн можна на нашому сайті https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu
Чернігівський обласний центр зайнятості 30.10.2024 (https://gormr.gov.ua/za-spryyannya-sluzhby-zajnyatosti-veteran-vijny-vchytsya-na-verstatnyka/)
«Армія відновлення»: кипить робота в Городні
Понад 12550 направлень на суспільно корисні роботи видано обласною службою зайнятості цього року. І за цим показником Чернігівщина у трійці лідерів серед регіонів України. На виплату заробітної плати профінансовано 82,7 млн гривень. Серед найактивніших громад – прикордонна Городнянщина. Наразі майже сотня людей, яких служба зайнятості долучила до «Армії відновлення», працюють на суспільно корисних роботах у Городні.
Там спільно з волонтерами у громадському об’єднанні «Розквітай» безробітні та внутрішньо переміщені особи плетуть маскувальні сітки, надають допомогу населенню, зокрема людям з інвалідністю, захисникам і захисницям та членам їхніх сімей тощо.
До організації суспільно корисних робіт долучилася й Городнянська міська рада, зокрема відділ культури, сім’ї, молоді та спорту. Там безробітні також плетуть маскувальні сітки та допомагають розвантажувати та пакувати гуманітарну допомогу, яка надходить у громаду.
Кипить робота й у КП «Центр надання соціальних послуг» Городнянської міської ради, який опікується малозабезпеченими родинами, одинокими людьми похилого віку, особами з інвалідністю тощо. Безробітні допомагають його працівникам заготовляти дрова для населення. А ще в Центрі діє швейна майстерня, яка надає послуги з пошиття та ремонту одягу як городнянцям, так і військовим. Там теж працюють на суспільно корисних роботах безробітні жінки, які мають хист до швейної справи і відповідні знання та досвід.
За словами керівниць цих організацій, до роботи учасники «Армії відновлення» ставляться відповідально та сумлінно. Працюють не за обов’язком, а за покликом серця, адже розуміють, підтримувати наших захисників важливо, бо це допомагає їм вистояти. До речі, цього року у Городнянській громаді було видано 1256 направлень на суспільно корисні роботи.
Участь у «Армії відновлення» можуть взяти офіційно зареєстровані безробітні, а також внутрішньо переміщені особи, і для цього їм не потрібно перебувати на обліку в службі зайнятості. З учасниками укладається строковий трудовий договір, і вони за свою працю отримують заробітну плату. Оплата за відпрацьований повний місяць не може бути менше мінімальної заробітної плати (на сьогодні 8000 грн). Заробітна плата фінансується з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
У нашій області суспільно корисні роботи стартували в середині жовтня 2022 року. За цей час службою зайнятості видано 21327 направлень у 55 громадах області.
Детальніше про проєкт «Армія відновлення» тут https://is.gd/ofB4d3
Долучитися до виконання суспільно корисних робіт можна звернувшись до найближчого центру зайнятості (адреси тут https://is.gd/n1nOxt)
Чернігівський обласний центр зайнятості (23.10.2024 https://gormr.gov.ua/armiya-vidnovlennya-kypyt-robota-v-gorodni/)
Нові гранти для молоді!
Ще більше можливостей для бізнесу з оновленою грантовою програмою Власна справа /грант/, яку адмініструє Державна служба зайнятості! Нові гранти для молоді!
Грант без створення робочих місць? Цілком можливо! До 150 000 грн можуть отримати молоді люди 18-25 років. Потрібно тільки зареєструватись як ФОП.
Через 3 роки можна повторно подати заявку на грант до 250 000 грн. Умова — створити щонайменше 2 робочих місця.
Не втрачайте свій шанс розпочати або розвивати бізнес! Подайте заявку на грант разом з бізнес-планом та очікуйте на позитивне рішення. Від старту програми у липні 2022 «так» вже почули понад 20 000 українців.
Як це зробити https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu
Пресслужба Чернігівського обласного центру зайнятості (18.10.2024 – https://gormr.gov.ua/novi-granty-dlya-molodi/)
«Власна справа»: побільшало категорій грантоотримувачів та додалося шансів стати підприємцями для молоді
Віднедавна гранти розміром до 150 тисяч гривень під зобов’язання зареєструватись ФОП можуть отримати молоді люди віком 18-25 років у межах програми «Власна справа» урядового проєкту єРобота. Водночас вимога створити робочі місця для них не обов’язкова.
І це ще не все. Через три роки такий підприємець зможе ще раз отримати грант за програмою «Власна справа» на загальних умовах – у розмірі 250 тис. грн за умови створення 2-х робочих місць.
Є й інші нововведення у програму «Власна справа». Зокрема, додалися нові категорії отримувачів грантів, а саме: дружини та чоловіки загиблих воїнів, зниклих безвісти, а також померлих внаслідок контузії або каліцтва. Вони можуть отримати грант до 500 тис. гривень.
Крім того, до переліку отримувачів грантів додалися виробники вин та підприємці, які працюють на території активних бойових дій. Ще одна новація полягає в тому, що підприємцям дозволили за грантові кошти брати в оренду водойми та купувати аквакультури для їх розведення.
Загалом за два роки дії програми «Власна справа», зокрема на Чернігівщині, видано 379 грантів на загальну суму 90 млн гривень. Завдяки цьому в області створено 839 нових робочих місць у різних сферах діяльності, а це і швейні цехи, СТО, салони краси, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні та розважальні студії, фермерські господарства, послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні послуги тощо.
Грантова підтримка бізнесу є частиною урядової політики «Зроблено в Україні». Щоб дізнатися більше про можливості для започаткування та розвитку власної справи, звертайтеся до офісів «Зроблено в Україні», які діють на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40) та Прилуцької філії Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46).
Пресслужба Чернігівського обласного центру зайнятості (Світлана Шеремет)
( 03.10.2024) https://gormr.gov.ua/vlasna-sprava-pobilshalo-kategorij-grantootrymuvachiv-ta-dodalosya-shansiv-staty-pidpryyemtsyamy-dlya-molodi/
Учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни можуть безкоштовно здобути нову професію або підвищити кваліфікацію у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Таку можливість їм надає служба зайнятості. У вересні цією послугою скористалися троє жителів Чернігівщини. Вчаться вони на електрогазозварників.
Всі – учасники бойових дій з Корюківської громади. Після служби в ЗСУ повернулися додому і наразі працюють за цивільними професіями. Віктор Івануха – охоронець в СТОВ «ОЛСТАС-ЛЬОН», Микола Ващенко – тракторист в ПСП «Червоний Маяк», Володимир Мелешко – машиніст шпалерно-друкарської машини в АТ «Слов’янські шпалери – КФТП». Та ще одна професія, до того ж, затребувана на ринку праці, зайвою не буде. Так вирішили чоловіки й із наявного переліку, що містить 95 ліцензованих професій і понад 400 освітніх програм, обрали фах електрогазозварника. До речі, учасникам проєкту не треба бути зареєстрованими у службі зайнятості як безробітні. Скористатися цією послугою можуть і працевлаштовані люди.
Навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Воно може проводитись за очною (денною, вечірньою), дистанційною, дуальною формами або шляхом їх поєднання. Термін – до 6 місяців і залежить від обраного напряму.
Подати заявку та підготувати потрібні документи чоловікам допомогли фахівці Корюківської філії Чернігівського обласного центру зайнятості, куди вони звернулися за додатковими роз’ясненнями щодо цієї програми. На електрогазозварника вони вчитимуться шість місяців за змішаною формою навчання у Сумському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ.
Дізнатися більше про послугу та подати заяву онлайн можна на нашому сайті https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu (24.09.2024) https://gormr.gov.ua/95-profesij-ta-ponad-400-osvitnih-program-bezkoshtovne-navchannya-dlya-veteraniv-vijny/
Верстатник, слюсар, водій … Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії
За працевлаштування ВПО передбачено компенсаційні виплати
На сьогодні 2 компенсаційні програми покликані стимулювати роботодавців брати на роботу переселенців. І це економічно вигідно.
Одна з них – діє на період воєнного стану та протягом 30 календарних днів після його скасування і роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат на оплату праці ВПО (у яких довідки про взяття на облік ВПО видані після 24 лютого 2022 року).
Щомісячний розмір такої компенсації на сьогодні – 8 000 грн. і вона надається до 3 місяців – за працевлаштування ВПО, до 6 місяців – за працевлаштування ВПО з інвалідністю.
Загалом цього річ (станом на 21.08.2024 р.) в області компенсацію витрат на оплату праці ВПО під час дії воєнного стану отримали 76 роботодавців, працевлаштувавши 114 переселенців. На оплату їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття виплачено 2,3 млн грн.
Для отримання компенсації роботодавцю необхідно не раніше, ніж через 5 календарних днів після працевлаштування ВПО, подати до центру зайнятості заяву та пакет документів, який містить: копію наказу про працевлаштування особи; відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта); копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Це можна зробити через портал Дія https://is.gd/xNWp5W; особисто під час відвідування центру зайнятості або надіславши на адресу електронної пошти.
Крім того, діє ще одна компенсаційна програма, згідно з якою служба зайнятості компенсує роботодавцю фактичні витрати на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа ВПО.
Загальна тривалість такої компенсації – 6 місяців, а сума компенсації за місяць не може перевищувати двох мінімальних заробітних плат, тобто на сьогодні – це 16000 грн.
У поточному році (станом на 21.08.2024 р.) цією програмою фінансової підтримки скористалися 15 роботодавців області, а 17 безробітних з числа ВПО отримали роботу. На оплату їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відшкодовано 656,0 тис. грн.
Пресслужба обласного центру зайнятості (23. 08. 2024) http://surl.li/yjnqtw
В «Єдиному вікні послуг» служби зайнятості доступні програми підтримки переселенців, ветеранів та людей з інвалідністю
Сервіс «Єдине вікно послуг» від Державної служби зайнятості об’єднав регіональні програми підтримки для ВПО, людей з інвалідністю та ветеранів. Тепер вся інформація про послуги служби та інших недержавних і громадських організацій зібрана в одному місці.
Це дозволяє людям оперативно отримати інформацію про соціальні послуги та підтримку з боку недержавних організацій, а також консультації і допомогу, що безпосередньо впливають на подальше професійне життя, навчання, працевлаштування, відкриття власної справи тощо.
Отож, людина самостійно може отримати інформацію про допомогу у своїй області та громаді, скориставшись сайтом Державної служби зайнятості за посиланням «Єдине вікно послуг» https://www.dcz.gov.ua/other/onewindow
Варто обрати із запропонованого списку регіон, район, громаду та вказати, хто потребує допомоги: ВПО, учасник чи учасниця бойових дій або особа з інвалідністю. Далі потрібно натиснути опцію «шукати». Система видасть перелік організацій, види послуг та контактні телефони.
Щоб дізнатися більше про можливості державних та громадських програм допомоги, які об’єднав сервіс «Єдине вікно послуг», слід звернутися до найближчого центру зайнятості, де можна отримати не тільки супровід у працевлаштуванні та кар’єрне консультування, а й інформацію щодо:
- гуманітарної, психологічної, правової допомоги,
- соціального захисту,
- отримання житла,
- відновлення документів;
- медичного обслуговування,
- грантів для розвитку й відкриття власної справи,
- безоплатного навчання й перекваліфікації.
Фахівці поспілкуються з відвідувачем, врахують його ситуацію та потреби й розроблять персональний план дій. У центрі зайнятості оцінять, які послуги вони зможуть надати самі, а для яких долучать партнерські організації.
Крім того, громадські організації також можуть самостійно подати свої дані на портал в «Єдине вікно послуг» та після перевірки стати партнерами служби зайнятості. Запрошуємо до співпраці! ( 20.08.2024) http://surl.li/usxxiy