Городнянська міська рада

ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМУЄ

«Армія відновлення» Чернігівщини: були – у п’ятірці, стали – у трійці лідерів по видачі направлень безробітним
Про це повідомила директорка обласного центру зайнятості Людмила Ключник. За її словами, за час дії урядового проєкту «Армія відновлення» (з жовтня 2022 р.) в області видано близько 20 тисяч направлень на суспільно корисні роботи (станом на 09.09.2024 р.). За цим показником серед регіонів України попереду Чернігівської знаходиться лише Харківська та Донецька області.
До праці на Перемогу залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за спеціальністю, а також незайнятих внутрішніх переселенців, з оплатою їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. До речі, за час дії програми видатки Фонду на ці цілі склали 116,4 млн грн.
Отож, безробітні розбирали завали, здійснювали ремонтно-відновлювальні роботи, облаштовували укриття, заготовляли дрова, розфасовували гуманітарну допомогу, допомагали у приготуванні їжі для військових, плели маскувальні сітки тощо.
На період участі у суспільно корисних роботах з ними укладається строковий трудовий договір, тобто це офіційна тимчасова зайнятість та страховий стаж.
Детальніше про проєкт «Армія відновлення» https://is.gd/ofB4d3
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Пресслужба обласного центру зайнятості ( 16.09.2024) https://gormr.gov.ua/armiya-vidnovlennya-chernigivshhyny-buly-u-p-yatirtsi-slaly-u-trijtsi-lideriv-po-vydachi-napravlen-bezrobitnym/

 

 Верстатник, слюсар, водій … Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На початок вересня на Чернігівщині налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних (4,8 тис.), серед яких майже 80 % жінок. На кожне вільне робоче місце (а їх на 1 вересня п.р. було 955) претендувало 5 осіб.
Фахівці кажуть, що нині через брак чоловіків на обліку чимало жінок обирають для себе роботу, яка раніше традиційно вважалась чоловічою. Верстатник деревообробних верстатів, технік з експлуатації та ремонту устаткування, слюсар-складальник радіоелектронної апаратури та приладів, слюсар-ремонтник з експлуатації газопроводів, інженер лісового господарства – далеко неповний перелік професій, обраних жінками Чернігівщини для працевлаштування. Як показує досвід, у сучасних реаліях жінка може бути кранівником, лісорубом, пічником, монтером колії, токарем, водієм.
Відсутність необхідних професійних навиків не є перешкодою на шляху до працевлаштування. Служба зайнятості, за необхідності, допомагає безробітним жінкам безкоштовно та у короткі терміни здобути затребувану на ринку праці професію, зокрема й шляхом стажування на робочому місці. А громадяни, не зареєстровані у службі зайнятості, можуть отримати ваучер на навчання (а це понад 30 тис. грн) за однією із 124 професій та спеціальностей із затвердженого Мінекономіки Переліку.
Ще одна можливість реалізуватись на сьогодні як для чоловіків, так і для жінок – започаткувати або розвивати власний бізнес. Для цього можна скористатися грантовими програмами в рамках урядового проєкту єРобота. У поточному році переможцями за програмою «Власна справа» та програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які супроводжує служба зайнятості, стали 117 мешканців області і переважна більшість (майже 60%) серед них – жінки. Вони нарівні з чоловіками відкривають виробництва, заклади харчування, СТО, освітні, медичні центри, фермерські господарства тощо.
Пресслужба обласного центру зайнятості ( 09.09.2024) https://gormr.gov.ua/verstatnyk-slyusar-vodij-zhinky-chernigivshhyny-osvoyuyut-cholovichi-profesiyi/

За працевлаштування ВПО передбачено компенсаційні виплати

На сьогодні 2 компенсаційні програми покликані стимулювати роботодавців брати на роботу переселенців. І це економічно вигідно.

Одна з них – діє на період воєнного стану та протягом 30 календарних днів після його скасування і роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат на оплату праці ВПО (у яких довідки про взяття на облік ВПО видані після 24 лютого 2022 року).

Щомісячний розмір такої компенсації на сьогодні – 8 000 грн. і вона надається до 3 місяців – за працевлаштування ВПО, до 6 місяців – за працевлаштування ВПО з інвалідністю.

Загалом цього річ (станом на 21.08.2024 р.) в області компенсацію витрат на оплату праці ВПО під час дії воєнного стану отримали 76 роботодавців, працевлаштувавши 114 переселенців. На оплату їх праці з Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття виплачено 2,3 млн грн.

Для отримання компенсації роботодавцю необхідно не раніше, ніж через 5 календарних днів після працевлаштування ВПО, подати до центру зайнятості заяву та пакет документів, який містить: копію наказу про працевлаштування особи; відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта); копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Це можна зробити через портал Дія https://is.gd/xNWp5W; особисто під час відвідування центру зайнятості або надіславши на адресу електронної пошти.

Крім того, діє ще одна компенсаційна програма, згідно з якою служба зайнятості компенсує роботодавцю фактичні витрати на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа ВПО.  

Загальна тривалість такої компенсації – 6 місяців, а сума компенсації за місяць не може перевищувати двох мінімальних заробітних плат, тобто на сьогодні – це 16000 грн.

У поточному році (станом на 21.08.2024 р.) цією програмою фінансової підтримки скористалися 15 роботодавців області, а 17 безробітних з числа ВПО отримали роботу. На оплату їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відшкодовано 656,0 тис. грн. 

                                          Пресслужба обласного центру зайнятості (23. 08. 2024) http://surl.li/yjnqtw

 

В «Єдиному вікні послуг» служби зайнятості доступні програми підтримки переселенців, ветеранів та людей з інвалідністю

Сервіс «Єдине вікно послуг» від Державної служби зайнятості об’єднав регіональні програми підтримки для ВПО, людей з інвалідністю та ветеранів. Тепер вся інформація про послуги служби та інших недержавних і громадських організацій зібрана в одному місці. 

Це дозволяє людям оперативно отримати інформацію про соціальні послуги та підтримку з боку недержавних організацій, а також консультації і допомогу, що безпосередньо впливають на подальше професійне життя, навчання, працевлаштування, відкриття власної справи тощо.

Отож, людина самостійно може отримати інформацію про допомогу у своїй області та громаді, скориставшись сайтом Державної служби зайнятості за посиланням «Єдине вікно послуг» https://www.dcz.gov.ua/other/onewindow 

Варто обрати із запропонованого списку регіон, район, громаду та вказати, хто потребує допомоги: ВПО, учасник чи учасниця бойових дій або особа з інвалідністю. Далі потрібно натиснути опцію «шукати». Система видасть перелік організацій, види послуг та контактні телефони.

Щоб дізнатися більше про можливості державних та громадських програм допомоги, які об’єднав сервіс «Єдине вікно послуг», слід звернутися до найближчого центру зайнятості, де можна отримати не тільки супровід у працевлаштуванні та кар’єрне консультування, а й інформацію щодо:

  • гуманітарної, психологічної, правової допомоги,
  • соціального захисту, 
  • отримання житла, 
  • відновлення документів;
  • медичного обслуговування,
  • грантів для розвитку й відкриття власної справи,
  • безоплатного навчання й перекваліфікації.

Фахівці поспілкуються з відвідувачем, врахують його ситуацію та потреби й розроблять персональний план дій. У центрі зайнятості оцінять, які послуги вони зможуть надати самі, а для яких долучать партнерські організації.  

Крім того, громадські організації також можуть самостійно подати свої дані на портал в «Єдине вікно послуг» та після перевірки стати партнерами служби зайнятості. Запрошуємо до співпраці! ( 20.08.2024) http://surl.li/usxxiy 

Стан ринку праці Чернігівської області у січні – липні 2024 року
У січні-липні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 10,4 тис. безробітних громадян. Зокрема, 2,8 тис. безробітних забезпечено роботою, 509 – скеровано на професійне навчання, 79 – залучено до громадських та інших тимчасових робіт, а ще видано 8,6 тис. направлень на суспільно корисні роботи. Крім того, 269 громадян області для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці скористалися ваучером на навчання.
Протягом січня-липня 2024 року в базі вакансій обласної служби зайнятості були наявними 5,5 тис. пропозицій роботи, що на 24% більше аналогічного показника минулого року. Але проблеми з оплатою праці в області залишаються: кожна третя вакансія (36,8%) пропонує мінімальну зарплатню, 53% – від мінімальної до середньої по області. Середній розмір оплати праці в розрахунку на одну вакансію дещо зріс (на 10,5%) і склав 9,5 тис. грн, що перевищує минулорічний показник на 903 гривні.
Проте є пропозиції роботи і з гідною оплатою праці. Серед професійних груп найбільш високооплачувані службовці, керівники та менеджери (заробітна плата до 25 тис. грн), професіонали, а це – лікарі, інженери, юристи, адміністратори тощо (до 20 тис. грн), робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – трактористи-машиністи сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, водії автотранспортних засобів, токарі, фрезерувальники, оператори верстатів з програмним керуванням тощо (до 20 тис. грн), фахівці – бухгалтери, технологи, майстри (до 16 тис. грн). Менше за інших заробляють працівники сфери торгівлі та послуг і представники найпростіших професій.
Нині роботодавці мають найбільший попит на робітників фізичної праці (4,1 тис. вакансій – 73,3% або майже 3/4), проте серед зареєстрованих безробітних 42% мають вищу освіту. Кількість безробітних серед колишніх керівників (управителів, менеджерів), професіоналів, фахівців і технічних службовців у 2,4 рази перевищує кількість відповідних вакансій – 3523 особи та 1474 вакансії.
Найбільше вакансій пропонується в таких сферах: переробна промисловість, транспорт, сільське господарство, торгівля.
Традиційно затребуваними у роботодавців є кваліфіковані робітники з інструментом (слюсарі різної спеціалізації, електромонтери, електрогазозварники, швачки, пекарі), робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин і працівники сфери торгівлі та послуг.
Станом на 1 серпня 2024 року в базі даних обласної служби зайнятості налічувалося 777 вакансій, а чисельність безробітних дорівнювала 4,8 тис. осіб. Отже, безробітних було у 6 разів більше, ніж вакансій, тобто на кожне вільне робоче місце претендувало у середньому по області 6 осіб. У Корюківській та Новгород-Сіверській громадах, населені пункти яких піддаються постійним обстрілам, навантаження на 1 вільне робоче місце сягає 9-26 осіб.
Станом на 1 серпня 2024 року серед найзатребуваніших вакансій:
– водій автотранспортних засобів – 36 вакансій (середній розмір оплати праці 10825 грн);
– продавець продовольчих товарів – 36 вакансій (8230 грн);
– кухар – 26 вакансій (9060 грн);
– бухгалтер – 23 вакансії (11060 грн);
– швачка – 21 вакансія (10640 грн);
– електромонтер – 18 вакансій (10725);
– трактористи-машиністи сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва – 11 вакансій (13000 грн);
– підсобний робітник – 33вакансії (9030 грн).
Серед рідкісних вакансій: сигналіст, ізолювальник з термоізоляції, машиніст змішувального агрегата.
Чернігівський обласний центр зайнятості ( 16. 08. 2024 ) 
https://gormr.gov.ua/stan-rynku-pratsi-chernigivskoyi-oblasti-u-sichni-lypni-2024-roku/
 
Робота без бар’єрів: облаштування робочих місць для людей з інвалідністю за кошти держави
До 106,5 тис. грн можуть сьогодні отримати роботодавці від служби зайнятості за облаштування робочих місць працевлаштованих людей з інвалідністю.
Зокрема на Чернігівщині у поточному році цією компенсаційною програмою скористалися 19 роботодавців. Серед них є як великі компанії, так і представники малого та середнього бізнесу. Один з них – ніжинський підприємець Сергій Константиненко, який працює у сфері торгівлі.
Робоче місце менеджера (управителя), на яке було працевлаштовано людину з інвалідністю, обійшлося роботодавцю в 106,2 тис. грн – довелося придбати ноутбук, принтер, мобільний телефон, комп’ютерний стіл, офісне крісло. Та ці витрати завдяки участі у програмі перетворилися для підприємця на інвестиції, оскільки були компенсовані службою зайнятості.
Подати заяву на отримання компенсації за облаштування робочого місця людини з інвалідністю можна онлайн – через портал Дія https://is.gd/NSXwdS Детальніше про послугу https://is.gd/JODgcr
За консультаціями звертайтесь на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
Чернігівський обласний центр зайнятості (09.08.2024) 
https://gormr.gov.ua/robota-bez-bar-yeriv-oblashtuvannya-robochyh-mists-dlya-lyudej-z-invalidnistyu-za-koshty-derzhavy/
 
єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості
Вже 337 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 – програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота.
Загальна сума грантових коштів на започаткування або розвиток бізнесу склала понад 80 млн грн. Схвалені бізнес-проекти передбачають створення в області 760 нових робочих місць у різних сферах діяльності, а це і швейні цехи, СТО, салони краси, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні та розважальні студії, фермерські господарства, послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні послуги тощо.
Зокрема, у поточному році за програмою «Власна справа» переможцями стали 77 мешканців Чернігівщини. Це додатково 163 робочих місця, на створення яких державою виділено 18,5 млн грн. Серед цікавих бізнес-проєктів – надання послуг із внесення засобів захисту рослин за допомогою агродронів, центр дитячого розвитку, адвокатське бюро, рекламна агенція, ветеринарна лікарня, танцювальний центр тощо.
Також цьогоріч схвалено 5 бізнес-ідей за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які передбачають створення 10 робочих місць. Для їх реалізації державою виділено 2,2 млн грн, зокрема на розширення виробництва з очистки води, відкриття кав’ярні, автомайстерні по діагностиці та ремонту електронних систем легкових автомобілів, студії лазерної епіляції.
Нагадаємо:
Служба зайнятості супроводжує 2 грантові програми урядового проєкту єРобота.
За програмою «Власна справа», яка діє з липня 2022 року, можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн. Ще одна програма «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» стартувала у квітні 2023 р. та за якою учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати грант на бізнес до 1 млн грн, а члени їх сімей – до 500 тис. грн.
Обов’язковою умовою для грантоотримувачів є створення нових робочих місць (від 1-го до 4-х) в залежності від суми фінансової підтримки. Повернення коштів відбувається за рахунок фактичної сплати встановлених чинним законодавством податків та зборів за працевлаштованих осіб.
Віднедавна за програмою «Власна справа» громадяни, які зобов’язуються зареєструватися як ФОП, можуть отримати мікрогрант у розмірі 75 тис. грн і їм не обов’язково створювати робочі місця. Відповідні зміни, які набули чинності 4 травня поточного року, спрямовані на розширення доступу до фінансування та спрощення процедури отримання коштів.
Аби стати учасником програми, необхідно подати заяву та бізнес-план через портал Дія https://is.gd/KT7RoW, отримати позитивну оцінку ділової репутації «Ощадбанком», пройти онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості. (01.07.2024)
https://gormr.gov.ua/yerobota-na-chernigivshhyni-grantovi-programy-dlya-biznesu-vid-sluzhby-zajnyatosti-2/
 
 
«Армія відновлення» на Чернігівщині
Урядовий проєкт «Армія відновлення»: Чернігівщина на четвертому місці серед регіонів-лідерів України по кількості виданих направлень на суспільно корисні роботи.
З початку дії програми видано 16 118 направлень у 54 громадах області. Пʼятірка топових за найбільшою кількістю учасників: Городнянська, Чернігівська, Варвинська, Куликівська та Ічнянська громади.
Детальніше про суспільно корисні роботи читайте на офіційному сайті Державної служби зайнятості: https://is.gd/ofB4d3
Чернігівський обласний центр зайнятості (02.07.2024) 
https://gormr.gov.ua/armiya-vidnovlennya-na-chernigivshhyni/
 
Ті, хто планують відкриття власного бізнесу або масштабування вже діючого, можуть заручитися фаховою підтримкою
До регіонального офісу «Зроблено в Україні», який з квітня поточного року діє на базі обласного центру зайнятості, за консультаціями вже звернулися 90 громадян області.
Майже половина з них – фізичні особи-підприємці, третина – мають намір поповнити лави підприємців, решта – юридичні особи. Серед відвідувачів офісу – 13 учасників бойових дій та членів їх сімей, 2 переселенців.
Переважно цікавились урядовими грантовими програмами «Власна справа» та «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», іншими програмами сприяння зайнятості. Також надавались консультації щодо грантів для виробництв переробної промисловості, для створення або розвитку тепличного господарства. Сільськогосподарські підприємства отримали інформацію про часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.
Були й такі, хто потребував допомоги у складанні бізнес-плану. А ще ті, кому відмовили в отриманні грантових коштів. Фахівці допомогли їм виправити помилки, які були допущені при подачі заяви, та повторно подати документи. Загалом надано 120 консультацій.
Щоб дізнатися більше про можливості для розвитку бізнесу, звертайтеся до регіонального офісу «Зроблено в Україні», який діє на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м.Чернігів, вул.Коцюбинського,40).
Пресслужба обласного центру зайнятості (05.07.2024) 
https://gormr.gov.ua/ti-hto-planuyut-vidkryttya-vlasnogo-biznesu-abo-masshtabuvannya-vzhe-diyuchogo-mozhut-zaruchytysya-fahovoyu-pidtrymkoyu/