Відділ освіти

 

Рішенням сесії Городнянської міської ради від 01.03.2018 року «Про утворення відділу освіти Городнянської міської ради» було створено відділ освіти Городнянської міської ради 

Поштова адреса: Чернігівська обл, м. Городня, вул. Чумака, 14, інд. 15100

E-mail: 42050022@mail.gov.ua

Сайт: http://gorodnyanska.osv.org.ua

Контактні телефони:

Начальник/приймальня: 2-41-64

Головний спеціаліст: 2-18-48

Централізована бухгалтерія: 2-41-42

Методичний кабінет: 2-17-28

            Начальник відділу освіти  Смоляр Григорій Леонідович

                                                               

            Головний спеціаліст відділу освіти  Оліфіренко Ірина Борисівна.

 

 

Одним із пріоритетів розвитку освіти в громаді є рівний доступ до якісної освіти, який забезпечується дошкільною, загальною середньою, позашкільною освітою.

У 2020-2021 навчальному  році  функціонує 5 закладів дошкільної освіти та 4 структурні підрозділи дошкільної освіти на базі сільських шкіл, якими охоплено 461 дитина, що становить 85%. В сільській місцевості охоплення дошкільною освітою на сьогоднішній день складає 25%.  Всіма формами дошкільної освіти дітей від 3-х до 6-ти років охоплено – 366, що складає 77,2%. З них: у ЗДО – 461 дитина, дошкільних групах «Сонечко» та «Малятко» при ЦДЮТ – 59 дітей. З метою збільшення відсотка охоплення дітей дошкільною освітою працює 2 дошкільні групи у селах Солонівка і Хотівля, які відвідують  12 дітей.

Усі дошкільні установи громади належать до типу загального розвитку і знаходяться в комунальній власності міської ради. Матеріально-технічна база дитячих закладів задовільна, відповідає вимогам нормативних документів.

Діти п’ятирічного віку стовідсотково охоплені дошкільною освітою.

У громаді функціонує 5 ліцеї ( м. Городня (2), с. Смичин , с. Бутівка, с.Хоробичі), 4 – загальноосвітні школи І-ІІІ ст. (с. Мощенська, с. Деревини, с. Перепис, с. Лемешівка), 2 – загальноосвітні школи І-ІІ ст.  (с. Автуничі, с. Ільмівка), 2 загальноосвітні школи І ст. (с. Дроздовиця, с. Невкля), комунальний заклад «Городнянський ліцей» Чернігівської обласної ради. Також у системі освіти громади функціонують, ДЮСШ, ЦДЮТ, СЮТ, КЗ «Городнянський міжшкільний ресурсний центр» (МРЦ), КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» (ІРЦ), КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» (ЦПРПП).

У закладах загальної середньої освіти громади навчається 2020 здобувачів освіти. Освітній процес забезпечують 266 педагоги.

Основною проблемою теперішньої системи освіти є відсутність можливостей надання високоякісних освітніх послуг на рівні кожної школи, і малочисельної сільської, зокрема. Відповідно до цієї проблеми додані й економічні чинники, адже вартість навчання в таких закладах освіти  у 1,5-2, а подекуди й у 3 рази вища, ніж у школах із середньою наповнюваністю.

Здобуття якісної освіти здійснюється через профільне навчання. У 2020-2021 навчальному році старша школа навчається за профілями: українська та іноземна філологія, історичний, математичний, інформаційний, технологічний. Охоплення профільним навчанням становить 100%.

З метою доступності до навчальних закладів учнів та вчителів, які того потребують, організовано підвіз, який забезпечується 14 автобусами за 21 маршрутами. Підвозом охоплено 500 учнів, що складає 100%. До роботи  доїжджає 59 педагогічних працівників. З них підвозиться шкільними автобусами 37 педагогів.

Одним з пріоритетних напрямків роботи відділу освіти є забезпечення гарячим харчуванням школярів. Для учнів початкової ланки у 2020-2021 році забезпечено 60% харчування: з них 96,8% – гаряче харчування, решта – обіди в буфетах. Гарячим харчуванням охоплено 1249 учнів, що складає 62% від загальної кількості учнів. Вартість обідів складає 12,00 гривень. 

Важливим кроком у підвищенні якості освіти є інформатизація. У закладах загальної середньої  освіти громади налічується 12 навчально-комп’ютерних комплексів, у складі  яких – 149 ПК,  1 лінгафонний кабінет у складі якого 16 ноутбуків, 2 класи математики, які обладнані 20 ноутбуками, а також в рамках Нової української школи придбано 9 ноутбуків та 1 ПК, 21 телевізор, 2 проектори, 9 –БФП. 

Основні завдання на 2021 рік:

  • підвищення професійного розвитку педагогічних кадрів та якості освіти;
  • реалізувати проекти з капітальних ремонтів/реконструкцій закладів дошкільної та загальної середньої освіти;
  • покращення матеріально-технічної бази з метою надання більш якісних освітніх послуг.

Положення про відділ освіти Городнянської міської ради (нова редакція) Код ЄДРПОУ 42050022