Городнянська міська рада

Відділ освіти

 

Рішенням сесії Городнянської міської ради від 01.03.2018 року «Про утворення відділу освіти Городнянської міської ради» було створено відділ освіти Городнянської міської ради 

Поштова адреса: Чернігівська обл, м. Городня, вул. Левка Лук’яненка, 14, інд. 15100

E-mail: 42050022@mail.gov.ua

Сайт: http://gorodnyanska.osv.org.ua

Контактні телефони:

Начальник/приймальня: 2-41-64

Головний спеціаліст: 2-18-48

Централізована бухгалтерія: 2-41-42

Методичний кабінет: 2-17-28

 

            Начальник відділу освіти Смоляр Григорій Леонідович                                                      

            Головний спеціаліст відділу освіти Оліфіренко Ірина Борисівна

 

           Одним із пріоритетів розвитку в громаді є рівний доступ до якісної освіти, який забезпечується дошкільною, загальною середньою та позашкільною освітою.

         У 2022-2023 навчальному році функціонує 2 заклади дошкільної освіти та 6 структурних підрозділів дошкільної освіти на базі сільських шкіл, якими охоплено380 дітей, що становить 36%. В сільській місцевості охоплення дошкільною освітою на сьогоднішній день складає 30%.  Всіма формами дошкільної освіти дітей від 3-х до 6-ти років охоплено – 418, що складає 45%. З них: у ЗДО – 380 дітей, дошкільних групах «Сонечко»  та «Малятко» при ЦДЮТ – 38 дітей. Усі дошкільні установи громади належать до типу загального розвитку і знаходяться в комунальній власності міської ради. Матеріально-технічна база дитячих закладів задовільна, відповідає вимогам нормативних документів.

        У 2022-2023 навчальному році заклади дошкільної освіти не працюють у зв’язку з воєнним станом в країні та відповідно протоколу Чернігівської обласної військової адміністрації від 30 серпня 2022 року № 11, пункту 3 порядку денного «Про готовність навчальних закладів області до початку навчального року», наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 26 серпня 2022 року № 193 «Про внесення змін до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 року № 75».

      У громаді функціонує 5 ліцеїв ( м. Городня (2), с.Смичин, с.Бутівка,с.Хоробичі), 1 загальноосвітня школа І-ІІІ ст. (с.Мощенка), 2 загальноосвітні школи І-ІІ ст. (с.Деревини, с.Автуничі), 3 загальноосвітні школи І ст. (с.Дроздовиця, с.Ільмівка, с.Лемешівка), комунальний заклад «Городнянський ліцей» Чернігівської обласної ради. Також у системі освіти громади функціонують, ДЮСШ, ЦДЮТ, СЮТ, КЗ «Городнянський міжшкільний ресурсний центр» (МРЦ), КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» (ІРЦ), КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» (ЦПРПП).

       У закладах загальної середньої освіти громади навчається 2109 здобувачів освіти. Освітній процес забезпечують 240 педагогів.

     Основною проблемою теперішньої системи освіти є відсутність можливостей надання високоякісних освітніх послуг на рівні кожної школи, і малочисельної сільської, зокрема. Відповідно до цієї проблеми додані й економічні чинники, адже вартість навчання в таких закладах освіти  у 1,5-2, а подекуди й у 3 рази вища, ніж у школах із середньою наповнюваністю.

      Здобуття якісної освіти здійснюється через профільне навчання. У 2022-2023 навчальному році старша школа навчається за профілями: українська та іноземна філологія, історичний, математичний, технологічний. Охоплення профільним навчанням становить 100%.

        З метою доступності до навчальних закладів учнів та вчителів, які того потребують, організовано підвіз до Смичинського ліцею. Підвозом охоплено 55 учнів.

      Харчуванням охоплено 81 учень Смичинського ліцею та 11 вихованців структурного дошкільного підрозділу. Інші заклади загальної середньої освіти забезпечують освітній процес за дистанційною формою навчання.

      У 2022-2023 навчальному році освітні послуги надають позашкільні навчальні заклади. На базі Центру дитячої та юнацької творчості працює 10 гуртків ( шаховий 1, художньо-естетичний -7, гуманітарний -2), в них 230 вихованців. Станція юних техніків надає послуги 144 вихованцям у 12 гуртках (науково-технічний -10, художньо-естетичний -2). В дитячо-юнацькій спортивній школі 6 гуртків (волейбол, футбол,туризм, лижні гонки, настільний теніс, бокс) – 236 вихованців.

      Позашкільні заклади освіти надають послуги у змішаному режимі, крім дитячо-юнацької спортивної школи, яка працює в звичайному режимі (очно).

      Міжшкільний ресурсний центр надає послуги з наступних профілів: Автосправа «С», Автосправа «В», Автосправа «С1», Українська народна вишивка, підприємництво, побудова кар’єри, якими охоплено 205 учнів.

       Важливим кроком у підвищенні якості освіти є інформатизація. У закладах освіти громади налічується 12 навчально-комп’ютерних комплексів, у складі  яких – 149 ПК,  1 лінгафонний кабінет у складі якого 16 ноутбуків, 2 класи математики, які обладнані 20 ноутбуками.

  Закладами освіти отримано 46 ноутбуків, 17 хромбуків, 30 ПК (вживаних), 32 планшети для дистанційного навчання.

 

 

Положення про відділ освіти Городнянської міської ради (нова редакція) Код ЄДРПОУ 42050022