Городнянська міська рада
Оголошення

Відкриття музейного проекту «Українська хата – гостями багата».

Прес-анонс

  Довідки за тел.: (0462) 611573 676715
   

19 грудня 2019 року Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана (вул. Музейна, 6) запрошує на відкриття музейного проєкту «Українська хата – гостями багата».

Проект за допомогою макетування, використання ужиткових предметів і творів мистецтва надає можливість відвідувачам, наскільки це можливо в умовах музейного простору, поринути в атмосферу життя і побуту українського народу, спробувати осягнути складний і багатошаровий  світ національного буття.

Хата – традиційне житло і складова етнокультури українців. Хата для українця завжди була не лише місцем помешкання, але й святинею. Внутрішнє облаштування було досить продуманим, кожний предмет мав низку важливих функцій для повсякдення, продуманим було і саме зонування оселі для розміщення в ньому речей, які крім практичного значення мали ще й свій духовний образ.

Чимало митців різних періодів зверталися до образів мальовничих українських хат, що приспані снігом або потопають у смарагдовій зелені та сніжно-білому цвіті вишневого садочка. Численні художні та декоративно-ужиткові твори, присвячені куточкам автентичної України і життю та побуту селянства, представлені у рамках виставкового проєкту.

Початок заходу о 15:00 за адресою: м. Чернігів, вул. Музейна, 6.

Проєкт триватиме до 31.11.2020 року з частковою зміною експозиції протягом року.

Деталі – за тел.: 0462-676715, 611573, або на сторінці музею у соцмережі «Facebook» https://www.facebook.com/halahan.art/.

#ХудожніймузейҐалаґана.

Ми надихаємо!

Експозиції музею відкрито з 10.00 до 18.00 (крім середи)

         Квитки у касі музею.