Городнянська міська рада
Новини

     Вчора жителі сіл Автуничі і Старосілля зустрічалися із керівництвом громади – міським головою Андрієм Богданом і секретарем міської ради Світланою Більською

      В Автуничах батьки школярів нарікали на те, що дуже часто вчителі не виходять на он-лайн заняття, даючи замість уроків матеріали для самостійного опрацювання. Вочевидь, ситуація наболіла, бо були озвучені конкретні прізвища й предмети. Також заняття в класах трапляються всього один чи два дні на тиждень, при цьому підвоз дітей здійснюється по поганих дорогах і навчальний день автуницьких учнів у такому режимі триває з восьмої ранку до сімнадцятої години вечора. Вказані причини суттєво впливають і на рівень знань, і на бажання вчитися.

    Андрій Богдан пояснив, що в області всі дорожні проєкти щодо капітального ремонту чи будівництва відкладено до перемоги. Єдине, що можна зробити – власними силами підсипати ями й хоч якось тимчасово вирівняти дорожнє покриття. Питання щодо навчального процесу в Хоробицькому ліцеї він взяв на контроль і пообіцяв з’ясувати причини негараздів найближчим часом, адже наступна виїзна приймальня планується саме у Хоробичі.

     Гострою для селян лишається й транспортна проблема. Один із автоперевізників часто не заїжджає в Автуничі, мотивуючи це поганим станом дороги й висаджує пасажирів у Старосіллі. А це кілька кілометрів  пішки до свого села. Окрім поганих під’їзних доріг Автуничі мають проблемну вулицю Лозову, яка у сезон потопає у багнюці, тому жителі попросили міського голову не грейдерувати її, а підсипати щебенем чи цегляним боєм.

     Власників земельних паїв турбує, що після смерті одного із власників АПК «Старосільське»  не виплачується орендна плата за землю й невідомо, чи робитимуть це правонаступники і співвласники підприємства. Міський голова порадив власникам орендованих паїв готувати колективний позов до суду й стягувати заборгованість у передбаченому законом порядку.

     Також власникам корів, а їх 45, доведеться відмовитися від звичних пасовищ і освоїти нове, бо землі старого стали недоступними у сучасних реаліях прикордоння. Піднімали на зборах також питання облаштування власної місцевої пожежної частини, оскільки АПК має спеціальний автомобіль, який, щоправда. потребує незначного ремонту.

                                                              *     *     *

     Жителі Старосілля також першим питанням підняли проблему ритмічності навчання у Хоробицькій школі. Вони озвучили такі ж проблеми, як і батьки сусідніх Автунич. А ще поцікавились коли ж нарешті добудують укриття.

Міський голова пояснив, що укриття не встигли добудувати через погодні умови. Дуже рано  розпочалися снігопади, а згодом сніг розтанув і затопив будівництво. Укриття добудують до наступного навчального року за будь-яких умов.

    Місцевий фермер Олег Бондаренко піднімав питання необхідності наведення

порядоку в земельних відносинах й остаточно визначити де фермерські поля, а де паї, які орендує АПК «Старосільське». Також багато невизначеностей є стосовно майнових сертифікатів цього ж АПК.

      Андрій Богдан запевнив, що розібратись у земельних відносинах допоможуть спеціалісти  земельного  відділу міської ради, а для вирішення майнових питань, власникам паїв варто створити спеціальну комісію за участю засновників, інвесторів, правонаступників і розібратись у ситуації.

     Також у Старосіллі досі існує проблема вивозу сміття, через що виникла проблема стихійних звалищ. Тому на зборах вирішили організувати вивіз сміття централізовано за погодженим графіком.