Городнянська міська рада
Новини

    Вчора відбулись чергові зустрічі керівництва громади із жителями  старостатів – у Ваганичах і Хоробичах проблеми селян цього вивчали міський голова Андрій Богдан, секретар міської ради Світлана Більська і начальниця відділу культури, молоді, сім’ї та спорту, депутатка обласної ради Олена Яцкова

       Головною проблемою, яку озвучили жителі Ваганич, є відсутність фельдшера та непрацюючий місцевий медпункт. Міський голова пояснив, що поки що у Ваганичі приїздитиме фельдшер із Деревин. Паралельно триватимутьь пошуки відповідних фахівців, яким пропонуватимуться гарні умови, гарна зарплата, міська рада готова купити фельдшеру будинок у селі й надати автомобіль, щоб була можливість осблуговувати кілька сіл.

     Турбує ваганичан  кілометровий відрізок дороги, яка сполучає село із гарним, відносно недавно відновленим шляхом. Підремонтувати його можна за рахунок щебеня зі зруйнованих будівель.

     Люди просять допомогти розчистити місцевий історичний парк, який нещодавно постраждав від буревію. Олена Яцкова пообіцяла допомогти, але за умови, що й місцеві жителі вийдуть гуртом на толоку.

 

     Зустріч з громадою у Хоробичах почалася із розмови про укриття в місцевій школі. Міський голова пояснив, що збудувати об’єкт так швидко, як планувалося завадили одразу кілька чинників – довге проєктування, ранній сніг з подальшою негодою, підняття рівня ґрунтових вод та інші об’єктивні причини. Та попри всі ці негаразди укриття буде збудоване найближчим часом.

     Обговорили також прикру ситуацію з недобудованою амбулаторією, яка вже нині руйнується і виглядає пусткою. Будівництво споруди зупинене і навряд чи відновиться, шкода лише 5 мільйонів гривень, так бездарно витрачених.

      Вже рік не виплачують пайовикам орендну плату за землю в господарстві «Сапфір агротех», а при спробі змінити орендаря власники земельних наділів зіткнулися із спробою фальсифікації договорів. Стосовно цього факту поліція веде слідчі дії.

        Окремо міський голова зустрівся  з педагогічним колективом місцевої школи, озвучивши вчителям і керівництву претензії жителів Автунич і Старосілля до умов перебування у школі, особливостей підвозу дітей і організації навчального процесу. Ряд ситуацій хоробицькі педагоги пояснили об’єктивними обставинами – хворобою вчителів та водія, висловивши при цьому свої претензії до батьків і учнів. Виявилося, що частина батьків ігнорують батьківські збори, не реагують на повідомлення про те, що їхні діти не підключаються до он-лайн уроків, а один з учнів за сім місяців навчання взагалі підключився на один-єдиний урок.

     Очевидно, що вказаний конфлікт триває давно і вирішити його можна тільки у живому спілкуванні. Тому було прийняте рішення зустрітись батькам і вчителям разом та віднайти виходи з усіх спірних та незрозумілих ситуацій.