Городнянська міська рада
Новини

Сьогодні городнянці разом з усією чернігівською спільнотою відзначають другу річницю звільнення території області від російських окупантів

  О 9-ій годині ранку біля будинку культури відбулась загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої поіменно згадали імена всіх загиблих жителів громади, які віддали свої життя у кривавій битві за свободу й незалежність нашої держави.

З глибокою вдячністю й невимовним сумом несли люди квіти до Меморіалу загиблим воїнам. Це назавжди – глибок незаживаюча рана громади, якій доводиться прощатись  кращими зі своїх синів.

У Городнянському історико-краєзнавчому музеї відбулось відкриття композиції, в якій зібрані експонати, що свідчать про злочини росіян, які вони здійснювали під час окупації. Про стійкість і героїчність городнянців  в той непростий період говорили міський голова Андрій Богдан, військовий капелан Олексій Котенко  та заступниця голови обласної рали Ніна Лемеш.

   – Сьогодні  770-ий день від початку повномасштабного вторгнення, – сказала пані Ніна. – А в цілому вже десять років триває війна, відколи росія напала на нашу державу. І весь цей час хлопці й дівчата у військовій формі щодня й щоночі здійснюють подвиги, ризикуючи власним життям – подвиги в ім’я майбутнього. Ми ані на секунду не повинні забувати про це.

     Вона також подякувала городнянцям за їхню стійкість і мужність, за патріотизм і за те, що власним прикладом надихали інших чинити спротив ворогу і показувати свою чітку патріотичну позицію.

     П’ятеро захисників, які нині боронять прикордоння Чернігівщини, і які саме й зачищали Городнянщину від ворога  на початку квітня 2022 року, отримали в цей знаковий день особливі нагороди – Почесні грамоти Чернігівської обласної ради.