Городнянська міська рада
Новини

Сьогодні в Городні перебували голова Національної Спілки журналістів України Сергій Томіленко з командою медійних фахівців.

Сергій Антонович зустрівся з колективом редакції «Новин Городнянщини» – газети, як є єдиним друкованим джерелом місцевої інформації в Городнянській громаді.  

–Особливо важливо говорити про журналістську роботу на прикордонні, – зазначив голова НСЖУ.– Городнянська громада – регіон, де раніше говорили про дружбу трьох народів, мужньо витримав російську спробу окупації минулого року. Витримує і нині обстріли та робить свій внесок у опір загарбникам. «Новини Городнянщини» є виданням, де працюють професійні фахівці, які зуміли зберегти й відновити діяльність видання після вигнання загарбників з Чернігівщини, й продовжувати свою таку необхідну роботу у справі достовірного інформування населення про всі процеси, які відбуваються і в громаді, й в Україні.

У ході зустрічі відбулась також нарада із редакторами газет місцевого «кутка» –Світланою Томаш з «Новин Городнянщини» , Оленою Компанець з «Променя» (Сновськ), Іриною Гайовою з «Маяка» (Корюківка) та Олександром Назаренком з «Нашого слова» (Мена). Редактори говорили про проблеми, з якими сьогодні доводиться зустрічатись регіональним виданням, про необхідність їх  збереження і дякували за те, що НСЖУ постійно підтримує і допомагає  редакціям.

Гостям дуже сподобався приклад конструктивної співпраці  керівництва Городнянської громади з редакцією газети.

–Я не розумію тих людей, які кажуть, що друкована преса своє віджила, – сказав міський голова Андрій Богдан. – Так, наявність інтернету сьогодні відкриває для читачів доступ до різноманітних джерел інформації. Але про її якість можна говорити багато. Самодіяльні блогери пишуть що хочуть і що як хочуть, часто придумуючи, додумуючи,інколи й спеціально викривлюючи інформацію. Професійні журналісти  ніколи не принизяться до такого рівня. Саме тому достойною альтернативою всіляким чуткам і пліткам повинно бути офіційне джерело , яке несе відповідальність за свою діяльність й за оприлюднені факти. Саме тому місцеві газети дуже важливі, саме тому втратити свою друковану газету для громади неприпустимо, саме тому ми робимо все від нас залежне, щоб  зберегти і видання, й професійний колектив. Це особливо важливо для нашого  прикордоння, населення якого тривалий час перебувало під впливом російських та білоруських пропагандистів через погане функціонування українських теле- та радіосигналів. Зараз ситуація змінюється, держава починає більше уваги приділяти цьому важливому питанню. Зокрема, незабаром на території Городнянщини буде встановлена спеціальна вежа, яка даватиме потужний сигнал і українське слово стане більш доступним для мешканців громади. Але й важливість місцевої газети, яка постійно інформує людей про всі процеси, які відбуваються саме у громаді, публікує дописи про наших волонтерів, захисників, місцевих жителів, які героїчно чинили опір загарбникам у період оточення, переоцінити неможливо. Альтернативи таким виданням нема. А тому з боку держави сьогодні, як ніколи, їм необхідна підтримка.

Журналісти також зустрілись з захисниками, які стоять на варті Городнянщини сьогодні, подякували їм за мужність і відвагу і передали військовим спеціальні подяки НСЖУ та гуманітарну допомогу від  італійських друзів – продукти, ковдри та великодні кекси.