Городнянська міська рада
Новини

Повідомлення про намір здійснити зміну діючих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій , які надаються Городнянською житлово-експлуатаційною дільницею

На виконання наказу Міністерства регіонального розвитку та ЖКГ України від 30.07.2012р. №390 «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів з обґрунтуванням  її необхідності  та про врахування відповідної позиції територіальних громад» зі змінами  до нього від 08.09.2017р. за №234  Городнянська ЖЕД інформує споживачів про намір здійснити зміну тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

 

   Існуючі тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій встановлені  рішенням  виконавчого комітету Городнянської  міської ради від 02.09.2015р. №108, діють з 01.10.2015р.

  На даний час діючий тариф не відшкодовує собівартість послуг. За 2017 рік середні рівень відшкодування фактичних витрат діючим тарифом становив 88,9%. Причиною збиткової діяльності  є економічні причини, які не залежать від підприємства, а саме :

  1. 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 06.12.2016 року №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» яким, серед  іншого , внесено  зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про оплату  праці». Зокрема , змінами внесеними до закону України «Про оплату праці» передбачено, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, рівень якої з 01.01.2018 року становить 3723 грн.
  2. Збільшилася база нарахування  годинних ставок і посадових окладів працівників до 1762 грн. проти 1378 грн. в діючому тарифі.
  3. З 10 січня 2017 року діє Галузева угода на 2017-1018 роки між Міністерством регіонального  розвитку, будівництва та ЖКГ України,Об’єднанням  організацій роботодавців  та Центральним комітетом  профспілки працівників ЖКГ, місцевої  промисловості , побутового обслуговування населення України із змінами і доповненнями, які зареєстровані в Мінсоцполітики  02.2018р. за №5, якою визначені  мінімальні гарантії в оплаті та нормуванні праці в сфері ЖКГ і які є обов’язкові для виконання підприємствами-надавачами послуг.

  Крім  цього збільшилася ціна на електроенергію до 1,68грн/1кВт-год проти закладеного в тарифі 0,63 грн/1кВт-год, що складає 167% росту, зросла вартість матеріалів.

  Враховуючи об’єктивні фактори, які не залежать від підприємства, з метою забезпечення стабільної роботи підприємства та якісного виконання послуг, виникла необхідність  зміни діючих тарифів  на послуги з утримання  будинків і споруд та прибудинкових територій.

  Розрахунки проектів нових тарифів виконані з дотриманням вимог Порядку формування тарифів, затвердженого Постановою КМУ від 01.06.2011 р. №869 зі змінами  та наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України «Про затвердження Норм часу та матеріально-технічних ресурсів,норм  обслуговування для робітників  при утриманні  будинків,споруд  і прибудинкових територій від 25.12.2013р.№603. Тарифи визначені окремо за кожним будинком залежно від запланованого обсягу, періодичності  робіт та  технічних характеристик будинку.

  Вартість послуг на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що планується встановити , наведена у Додатку №1

  Перелік і періодичність надання послуг наведена у Додатку №2.

Зауваження та пропозиції приймаються у письмовій формі протягом  7 календарних днів  з дня опублікування  даного повідомлення за адресою: 15100 Чернігівська обл. м.Городня вул. Чумака,4 тел. 2-10-35

               Начальник Городнянської ЖЕД                          О.В.Зорик

Додаток №1 Вартість послуг на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

Додаток №2 Перелік і періодичність надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій