Городнянська міська рада
Новини

     Головним випробуванням для «земельників», як і для всієї країни, стало повномасштабне вторгнення рашистів. Ситуація ускладнилась додатково ще й прикордонним положенням Городнянщини, на території якої більшість обмежень діяли протягом більш тривалого часу. Верховна Рада й Уряд України вжили цілу низку безпекових заходів в умовах воєнного стану.

     Припинила свою роботу кадастрова карта України, реєстри державного земельного кадастру, було прийнято норми згідно яких заборонялось громадянам отримувати у власність чи оренду земельні ділянки зі зміною цільового призначення. Заборона на передачу в оренду поширилась і на землі сільськогосподарського призначення. Чимало змін було внесено у сфері договірних відносин оренди земельних ділянок комунальної власності, надано пільги по сплаті оренди й земельного податку.

     На щастя, ряд обмежень і заборон на сьогодні вже знято. Відновили свою роботу реєстри Державного земельного кадастру, є можливість отримати витяг про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки в онлайн режимі на офіційному сайті. Дозволено розробляти та затверджувати земельні ділянки для обслуговування житлових будинків за умови права власності на саму будівлю. Надаються дозволи на виготовлення документації щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв). Запрацював аукціон з продажу права оренди земельних ділянок. На жаль, поки залишається дієвою заборона на отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства.

     Окрім складної ситуації в сфері земельного документообігу,  ризикованою лишається ситуація на місцевості, особливо у прикордонні. Ряд сільгоспвиробників стикається з неможливістю обробітку полів у зв’язку із замінуванням та небезпекою обстрілів. Весняна посівна кампанія  буде складною, зважаючи на тотальне здорожчання паливо-мастильних матеріалів і добрив.

     Попри всі труднощі, відділ земельних відносин продовжує свою роботу у звичному режимі. Громадяни можуть звертатися до спеціалістів по консультації й оформлення своїх земельних ділянок.

Головні спеціалісти відділу земельних відносин міської ради Ірина БЕСПАЛА й Дмитро САМІЙЛЕНКО.