Городнянська міська рада
Новини

Соціальні працівники Городнянщини «воюють» на інформаційному фронті

У комунальній установі «Центр надання соціальних послуг Городнянської міської ради» не втомлюються шукати нові ідеї й розширювати та урізноманітнювати спектр послуг, якими колектив охоплює людей, що  знаходяться у них на обслуговуванні.  На часі – робота з населенням громади в плані інформаційної гігієни.

–Ми ще тільки вчимося й намагаємось зрозуміти як працювати в нових умовах і з новими можливостями, які відкриваються дякуючи допомозі міжнародних благодійних організацій, фондів, вчимося брати участь у проєктах і вигравати гранти, – каже директорка установи Наталія Семенова. – Ось і наша  Людмила Петлай,  завідувачка відділення денного перебування, одна з найактивніших учасників даного процесу. Вона відвідує всі можливі тренінги й навчання, вишукує те, що може принести користь для наших людей. Один з проєктів, який ми зараз втілюємо  в життя – це проєкт  по інформаційній гігієні. Він розроблений за підтримки  англійської кампанії «Краун Ейджентс Лімітед».

У рамках цього проєкту фахівці Центру надання соціальних послуг проводять тренінги з інформаційної  гігієни для людей старшого віку і всіх, хто того потребує, розробили буклети «Як розпізнати брехню в соцмережах, інтернеті».  

–Зі своїми тренінгами ми працюємо не лише в місті, –розповідає Людмила Петлай.– Хздимо і по селах громади. Зазвичай тренвінги перетворюються в такі собі круглі столи. Бо як показала практика, в людей виникає безліч запитань і вони не завжди знають де шукати на них відповідь. Ми розяснюємо термінологію, на що треба звертати увагу коли читаємо інформацію, як розрізняти перші ознаки фейків. Звертаємо увагу як розширити інформаційну бульбашку (коли новини йдуть тільки на одну тему). Вчимо орієнтуватися в коментарях, розсилках у вайбері, телеграмі,  фейсбуці, розрізняти брехню. І, що дуже важливо – пояснюємо як уберегтись від шахраїв.

Насправді на сьогоднішній день у зв»язку з тим, що дуже багато різноманітних фондів надають грошову допомогу постраждалому населенню,  дуже активізувалась і діяльність шахраїв, які хочуть ошукати людей і виманити гроші. І на Городнянщині є такі випадки, коли громадяни, особливо похилого віку, потрапляли на їхній гачок.

–Інформаційна гігієна – на часі, – впевнена Людмила Петлай. – Інтернет – це величезний простір, в якому містяться значні об»єми інформації, і не завжди правдивої. А людям старшого віку не вистачає знань, щоб у всьому розібратись. Буває, приходять і молоді. Ми нікому не відмовляємо. Звісно, всі села об»їхати ми не можемо, але якщо люди хочуть, щоб ми з ними зустрілись – нехай кажуть старості і він зв»язується з нами. Ми з задоволенням приїдемо. Адже хоча термін дії проєкту й завершується, у цьому полі ми працюватимемо й надалі – доки це буде потрібно людям. Ми вже охопили консультаціями, в тому числі й індивідуальними, які проводять наші працівники на дому, до двох тисяч людей. Адже легше попередити, ніж потім зарадити халепі, в яку людина може втрапити через недостатність інформації.