Городнянська міська рада
Новини

Лісівники ДП «Городнярайагролісгосп» теж  розпочали щорічну весняну кампанію з відновлення лісів. Підприємство має давні традиції лісовідновлення власним посадковим матеріалом, для чого щороку закладає три теплиці під сіянці сосни й кілька розсадників для широколистих порід

      Нові ліси вже кілька років поспіль закладаються відповідно до нових вимог Держлісагентства. Тепер вже не можна садити монокультурні ліси з однієї сосни. До подібних посадок обов’язково додають широколисті породи – найчастіше березу чи дуб. Тож ліси майбутнього будуть більш різноманітними.

     Практично всю роботу по відтворенню лісів колектив підприємства виконує своїми силами. У поточному році агролісгосп посадить ліси на майже 25 гектарах підготовлених ділянок, а ще на 15 гектарах доповнить посадки минулих років.

     Зайве нагадувати, що лісівники нині працюють у складних умовах. Зокрема, п’ята частина всіх лісів нині не доступна навіть для обслуговування лісівниками, бо знаходяться у прикордонні. Такий стан речей несе певні ризики і загрози – зокрема, неконтрольованого поширення пожеж чи такого ж ймовірного поширення шкідників лісу.

     Проблемною лишається й економічна складова. Реалізація лісу відбувається переважно на внутрішньому ринку, попит на продукцію лісгоспу падає, відповідно, заробляти стає складніше. Та, незважаючи на труднощі, лісівники з азартом і непохитною вірою створюють нові ліси заради майбутнього.