Городнянська міська рада
Новини

Історія України — це фактично історія боротьби українського народу за свою державу та здобуття незалежності. Саме тому 28 липня Україна відзначає День Державності.

“Історія української церкви нерозривно пов’язана з історією української держави. Логічно, що День Державності був прив’язаний до дня Хрещення Русі”, — сказав історик Юрій Митрофаненко.

28 липня 988 року князь Київський Володимир Великий хрестив Русь. “Це був цивілізаційний вибір, щоб вписатися в європейський простір. Піддані князя, в переважній більшості, були язичниками. В той час, як інші країни були охрещені або мали віру в одного бога”, — додає історик Олександр Чорний.

У 2023 році День Державності ще відзначається 28 липня. Але вже наступного року відзначатиметься 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський стиль календаря.

Сьогодні в Городні відбувся святковий захід з нагоди Дня Державності, підготовлений працівниками міського будинку культури та аматорами художньої самодіяльності.