Городнянська міська рада
Новини

Городнянська міська територіальна громада з 24 лютого 2022 року по 3 квітня 2022 року вважається тимчасово окупованою російською федерацією територією України

 

            Питання окупованою чи не окупованою територією була Городнянщина у лютому– березні 2022 року довгий час було темою для численних дискусій, крапку в яких поставив затверджений Мінінтеграції Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих. В ньому територія Чернігівської області, в тому числі й Городнянська громада, були визначені як територія, де в цей період велись військові дії, та як територія, на якій можливі бойові дії. В переліку окупованих та деокупованих наша громада не значилась.

     

          Це викликало обурення у її жителів, адже у лютому-березні 2022 року громада була в оточенні ворожих військ, які переміщались по її території. Тому люди вважали помилковим не віднесення нашої громади у список тимчасово окупованих і постійно піднімали це питання.   Керівництво громади також писало звернення до Мінітеграції з проханням переглянути своє рішення. Слід зазначити, що  у  грудні минулого року був затверджений новий Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. І в ньому також статус Городнянщини залишався без змін.

    

         Але Перелік періодично оновлюється відповідним наказом Мінреінтеграції. Зміни до переліку затверджуються за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних та Київської міської військових адміністрацій. І  пропозицію Чернігівщини було почуто. Наказом Мінінтеграції було внесено зміни і  вся Городнянська міська територіальна громада з 24 лютого 2022 року по 3 квітня 2022 року вважається тимчасово окупованою російською федерацією територією України. Такі ж зміни стосуються і Корюківської громади, й Новгород-Сіверської, і Тупичівської (Тупичівська сільська територіальна громада вважається тимчасово окупованою з 24 лютого 2022 року по 1 квітня 2022 року), і Седнівської.

 

            Також наша Городнянська міська громада залишилась у списках як  територія можливих бойових дій ( з 22 червня 2022 року, як і Сновська,  Семенівська та новгород-Сіверська громади).

 

           Що дає даний перелік? На його основі, зокрема, внутрішньо переміщеним особам здійснюються виплати.  Зазначимо, що право на виплати мають особи, які виїхали з населених пунктів, що включені до переліку як території:

1)можливих бойових дій;
2) активних бойових дій;
3) тимчасово окуповані російською федерацією,
на яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації рф.

 

Таким чином, зміна статусу на виплати внутрішньо переміщеним особам не впливає, оскільки вони їх і так отримували і продовжуватимуть отримувати.