Городнянська міська рада
Новини

Щоб майбутнє покоління українців і городнянців зокрема зростало здоровим.

     Сьогодні у міській раді з представниками громадськості в рамках робочої зустрічі спілкувались експерти проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». Мета Проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» (2022-2027 рр.) полягає у зміцненні спроможності Уряду України попереджувати, виявляти та реагувати на загрози громадському здоров’ю, забезпечити виконання критично важливих функцій громадського здоров’я в кризовий період та захистити здоров’я усіх українців, у тому числі вразливих та маргіналізованих груп, а також розширювати та забезпечувати послуги з охорони психічного здоров’я для населення, що зазнало впливу війни.

     Це пілотний проєкт, який триває вже другий рік. Він започатковвався у восьми областях України, і з Чернігівської області для участі в ньому були відібрані дві громади – Бахмацька і Козелецька.  На початку другого року роботи проєкту його географія розширилась і з Чернігівщини було відібрано для участі в ньому ще дві громади, в тому числі й Городнянська. Проєкт реалізовується за сприяння Центру розвитку громадського здоров’я США і за сприяння аналогічних Центрів країн Європи.

     Про що йшлося на зустрічі? Про те, як громада розбудовує громадьске здоров’я, як піклується про людей, яка ситуація з вакцинацією населення. Адже охоплення щепленнями  щонайменше 90 відсотків населення є однією з умов вступу України до Євросоюзу, – пояснила одна з експертів пані Ніна.  Тож проєкт направлений на просвітницьку роботу серед населення – експерти  спілкуватимуться з батьками дітей в освітніх та лікувальних  закладах, розвінчуватимуть поширені міфи про вакцинацію і її вплив на здоров’я людей.

      Учасники сьогоднішньої зустрічі обговорювали  проблеми й побажання жителів громади, як вони  бачать збереження й розбудову громадського здоров’я на Городнянщині. І що треба робити для того, щоб майбутні покоління українців і городнянців зокрема зростало здоровим.