Городнянська міська рада
Новини

                 Дефіцит в енергосистемі вже є – можливі відключення

             Через зниження температури українці використовують більше електроенергії, тому в енергосистемі країни виник дефіцит, а між тим споживання продовжує зростати. Перший випадок нестачі енергії було зафіксовано 22 листопада. Укренерго мусило звертатись до колег – операторів систем енергопередач сусідніх країн Румунії, Словаччини та Польщі по допомогу нашій енергосистемі.

 

     Принагідно головне енергетичне відомство звернулось й до українців з проханням ощадливо споживати електроенергію протягом доби – не вмикати одночасно кілька потужних електроприладів, вимикати світло в порожніх приміщеннях, перенести прання на нічні години. Головне – максимально зменшити споживання електрики.

 

     Причин енергетичного дефіциту дві. З одного боку похолодання призвели до збільшення споживання й, відповідно – додаткового навантаження на систему. З іншого боку це перевантаження спричинило зупинку кількох блоків теплових електростанцій з подальшим їх ремонтом. Також варто розуміти, що раніше відновлені блоки електростанцій, які постраждали від влучань рашистських ракет, не можуть працювати з навантаженням як до пошкодження.

     Головне ж питання – чи будуть вимикати світло в домівках, поки лишається відкритим. Керівництво Укренерго повідомило, що нині шукають можливості покриття наявного дефіциту енергії і відключення споживачів поки не прогнозується. Однак при продовженні похолодання й падінні добової температури нижче -8 -10℃ українцям, можливо, доведеться діставати ліхтарі та повербанки. Проте енергетики заспокоюють, що такі відключення не будуть тривалими – на годину-дві.