Городнянська міська рада
Новини

         Городню побачили й почули в Нідерландах та Бельгії

              З 4 по 11 листопада українська делегація  перебувала з візитом у Нідерландах та Бельгії. Вона складалася з п’яти представників громад Чернігівської області, серед яких був і міський голова Городні Андрій Богдан. Організували цю поїздку Центр Доброчин та Чернігівський Центр прав Людини разом з нідерландською миробудівничою організацією ПАКС, яка вже тривалий час працює на Городнянщині з різноманітними проєктами, спрямованими на психологічну та іншу допомогу населенню, а також допомагає знаходити партнерські благодійні організації для співпраці в інших напрямках.

           Спочатку українці побували в Нідерландах, в місті Утрехта та муніципалітеті Horst aan de Maas. Вони знайомились з  з системою збирання та переробки сміття, роботою в аграрному секторі, також з роботою соціальної служби та як проходить комунікація та співпраця між муніципалітетом та громадянами. Також зустрічались з представниками Міністерства закордонних справ Нідерландів. Говорили про нідерландську підтримку України, пріоритетні галузі (вода, сільське господарство, охорона здоров’я). А також про відновлення в Україні: досвід громад Чернігівщини, прозорість та підтримку громадських організацій – що зараз працює добре, що треба змінити.

       А ще українська делегація побувала в Гаазі. Побачили Палац Миру, в якому ми всі мріємо в найближчому майбутньому побачити путіна.  Побували й в Міністерстві закордонних справ, де зустрічались з керівництвом управління, яке  займається  співпрацею з Україною.

    

     Цілих три дні чернігівська делегація працювала в Брюсселі  на міжнародній конференції “Незламний дух: Розширення можливостей місцевого демократичного врядування для відновлення України”. Конференція була відкрита в Європейському Парламенті та відбувалась у Європейському Комітеті регіонів.

 

         Меру Городні випала честь від імені чернігівської делегації виступити на конференції, під час дискусійної панелі «Місцева демократія та реконструкція». Модератори навіть дозволили запустити відео – презентацію Городнянської  громади. Відео дивились  всі представники єврокомісії і мери з Франції, Німеччини, з Балтійських країн. Усіх вразило наше протистояння ворогу і життя на кордоні з агресором. Цікавились, як можна жити у прикордонні з агресором і досвідом оперативного вирішення проблем на рівні місцевих органів влади.

   

    Під час свого виступу Андрій Богдан наголосив,  що сьогоднішній український кордон з росією і білорусюю в майбутньому – це кордон Європейського Союзу з агресорами.  А тому в прикордонних територій повинен бути окремий статус і повинна бути Програма підтримки прикордонних територій– як українських, так і європейських.  Бо такі прикордонні громади, як наша Городня, повинні бути візитною карткою Європейського Союзу на півночі України.