Городнянська міська рада
Новини

Адміністративна відповідальність за несплату аліментів

Поряд з кримінальною відповідальністю за  злісне  ухилення  від сплати   аліментів, яка  передбачена  ст. 164 Кримінального  кодексу України  існує  ще  й адміністративна відповідальність  передбачена  ст. 183-1 Кодексу  України про  адміністративну  відповідальність притягнення до якої  здійснюється  в такому порядку.

Частиною 1 статті 183-1 КУпАП передбачено відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Відповідно до ч. 12 ст. 71 Закону України “Про виконавче провадження” у разі наявності в діях боржника ознак адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, державний виконавець складає протокол про адміністративне правопорушення та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.

На  особу за  частиною першою ст. 183-1 КпАП Україн  може  бути накладене  стягнення  у виді виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Несплата аліментів на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Повторне протягом року вчинення правопорушення, передбаченого частинами першою або другою цієї статті тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від двохсот сорока до трьохсот шістдесяти годин.

Варто  відмітити, що повторним вчиненням правопорушення у цій статті слід розуміти невжиття особою заходів щодо сплати аліментів протягом двох місяців з дня відбуття адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, призначеного з підстав, передбачених цією статтею.

За  додатковою інформацією  мешканцям Городнянського району можна  звернутися до Ггороднянського бюро правової допомоги, яке  знаходиться за  адресою: 15100, Чернігівська область, м. Городня, вул. Чумака, 4