Городнянська міська рада
Новини

Зелені насадження повинні бути безпечними

На території міської ради ведуться роботи з благоустрою та усунення аварійних дерев, їх кронування.

Чимало дискусій та непорозумінь викликали дії комунальних служб щодо дуба по вул. Шевченка, біля будинку, де народився М.Волкович.

Видалення дерева здійснювалося ДП «Комунальник» Городнянського ВУЖКГ міської ради та ФОП Павлович, з яким відділом житлово-комунального господарства, благоустрою, архітектури та будівництва міської ради укладений договір.

Такі роботи проводяться згідно Постанови КМУ від 01 серпня 2006 року № 1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах».

Озеленювач відділу ЖКГ міської ради Олександр Тупик зазначає, що видалення старого дуба розпочалося за колективною заявою мешканців прилеглих будинків по вул. Шевченка. Дуб мав суху крону, розлоге гілля і становив небезпеку для жителів будинків та учасників дорожнього руху.

На території міської ради чимало дерев, які потребують видалення або кронування. Підставою є Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, у якому перелічені умови для проведення таких дій.

Рішення про усунення дерева приймає виконавчий орган міської ради на підставі заяви, поданої фізичною чи юридичною особою та рішення комісії з питань визначення стану зелених насаджень. До складу комісії обов’язково входить представник територіального органу Держекоінспекції.

Переважна більшість дерев, які просять видалити громадяни, знаходяться поруч з дротами електричної мережі або зв’язку. Без представників відповідних служб процедуру видалення здійснити неможливо. Іноді процес призупиняється, бо бригади електричних мереж та зв’язку знаходяться у м.Чернігів.

Органи місцевого самоврядування не мають повноважень здійснювати такі дії на території приватних помешкань. Власники будинків самостійно повинні дбати про благоустрій своїх осель.

Ситуація виглядає неоднозначною, зелені насадження завжди прикрашають населені пункти, але міста та села повинні бути безпечними для людей, особливо при несприятливих погодних умовах.