Городнянська міська рада
Новини

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні?

За січень-вересень цього року Городнянською районною філією Чернігівського обласного центру зайнятості працевлаштовано 327 безробітних громадян, що на 17% більше, ніж за відповідний період торік. Про це свідчить підсумкова статистика за 9 місяців. Отже, яку роботу пропонують роботодавці сьогодні?

         З початку року в базі вакансій Городнянської філії найбільше пропозицій роботи було в сільському, лісовому господарстві (35%), переробній промисловості (14%), оптовій та роздрібній торгівлі (23,4%), охороні здоров’я ( 9,3%), освіті (4%), державному управлінні та обороні (5%). Найменше – в будівництві (3%), інформації та телекомунікації (0,8%), мистецтво, спорт, розваги (0,2%), в професійній, науковій та технічній діяльності (0,2%).

         Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного обслуговування – це водії автотранспортних засобів, трактористи, оператори котельні, машиністи (кочегари) котельні. Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг – кухарі, продавці, офіціанти, бармени. Великим попитом у роботодавців користуються й кваліфіковані робітники з інструментом. Йдеться про швачок, верстатників деревообробних верстатів, столярів будівельних, слюсарів із складання металевих конструкцій, слюсарів-ремонтників, сортувальників матеріалів та виробів з деревини, робітників з комплексного обслуговування й ремонту будинків, вальників лісу, лісорубів.

         У сільськогосподарському секторі потрібні оператори машинного доїння, робітники фермерського господарства, тваринники.

         Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, комірники, робітники з благоустрою, прибиральники службових приміщень.          «Загалом протягом січня-вересня 2020 року роботодавці Городнянського району подали до служби зайнятості 533 вакансії, що на 28% менше, ніж за цей період торік. Сталося це внаслідок призупинення діяльності низки підприємств через запровадження в країні карантину», – сказала директор Городнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Інна Неврова. – Станом на 1 жовтня 2020 року в базі даних служби зайнятості по району налічувалось 28 вакансій»