Городнянська міська рада
Новини

Як живеться Володимирівському старостату

Володимирівський старостат – один з найвіддаленіших у Городнянській громаді. Нещодавно до нього приєднали й села колишньої Ільмівської сільради. Очолила старостат колишня депутатка районної ради й директорка Ільмівської школи, людина з активною життєвою позицією Наталія Григоренко. Про те, як відбувається становлення нового старостату, ми розпитали в неї.

— Взагалі я давала згоду очолити рідний Ільмівський старостат, потім виявилося, що доведеться працювати на дві колишні сільради одночасно. І якщо з місцевими проблемами я знайома, бо останні п’ять років намагалася їх вирішувати як депутат, то стан справ у Володимирівці ще вивчаю, — зазначила Наталія Вікторівна.

На думку старости, найбільше проблем з благоустроєм має саме Ільмівка. Минулорічний буревій наробив лиха по всьому селу. І якщо із першочерговими аваріями впоралися швидко, то решта поламаного гілля по всіх вулицях досі лишається неприбраним. Гострими також є проблеми аварійних дерев та дикої парості. Частина аварійних дерев вже вимічені, а от із хащами самосійки доведеться боротись всією сільською громадою.

— Нині маємо типові проблеми для більшості сіл. Ситуація ускладнюється тим, що старостат має сім сіл, значно віддалених одне від одного. Ще маємо село Ближнє, в якому взагалі не лишилось жителів. Більшість сіл занедбані, не мають вуличного освітлення, громадські колодязі пересихають і люди мусять будувати свердловини для води. Проте головною проблемою лишається наша віддаленість від центру і дуже погана дорога. Старостат живе в умовах своєрідної ізоляції, коли в критичних ситуаціях допомога до нас приходить пізно. Це стосується розчистки доріг взимку, приїзду ремонтних бригад РЕМу, умов, в яких шкільні автобуси возять дітей до школи, — зазначила староста.

Найбільше жителі громади бояться скорочення інфраструктури, хвилюються щоб не закрили медпункт, клуб і, головне, школу. Бо вона, хоч і маленька, проте місцева й поряд. Зважаючи на відверто поганий стан доріг, батьки не хочуть, щоб їхні діти навчались аж у Хоробичах. Бо в існуючих умовах такий шлях важкий для дорослих, годі й казати, як захитуватиме в автобусі малечу. На додачу в старостаті неякісний мобільний зв’язок й повільний інтернет.

Попри це, тут вже плідно працюють над вирішенням нагальних питань. Володимирівка, яка приєдналася до Городнянської громади раніше, вже вирішила більшість проблем з благоустрою. Більше того, на базі колишньої школи там створили потужний адміністративно-соціальний комплекс, який успішно працює. Найбільше проблем доведеться вирішувати в Ільмівці, День Доброму, Мостах, Карпівці, Світанку. При тому, що деякі з малих сіл нині являють собою суцільні хащі, а то й ліс.

— З 18 січня маємо в старостаті вже двох комунальних працівників, є програма видалення аварійних дерев і реставрації громадських колодязів. Мене особисто приємно вразила оперативність забезпечення нас необхідними матеріалами і комплектуючими з боку громади. До того ж традиційно нам дуже допомагає вирішувати господарчі проблеми місцеве сільгосппідприємство СТОВ «Прикордонне». Роботи багато, та ми її не боїмось. Сподіваємось, що з підтримкою громади нам все вдасться. Головне, щоб у Городні нас чули, бо люди хочуть жити у комфортних умовах тут, на селі, — підсумувала Наталія Григоренко.

Пресслужба міської ради