Городнянська міська рада
Новини

Вчора учасники візиту обміну в Боснію та Герцеговину ділились своїм досвідом під час зустрічі Платформи громадської участі у відновленні Городнянської громади. Зокрема, боснійський досвід відновлення – над чим нам вже зараз потрібно думати та як не повторити їх помилки.

Учасники поїздки – заступник міського голови Ігор Лахнеко та керівник ГО “Городнянщина майбутнього” Світлана Томаш поділилися з присутніми своїми враженнями від поїздки.

Вони подякували організаторам за таку надану можливість і зазначили, що чудово, що є небайдужі люди, які переймаються долею України і її майбутнім і шукають можливості, щоб допомогти країні подолати наслідки війни. Бо хоча війна ще не скінчилась, про це треба думати вже сьогодні.

Сподобалась сама подорож, можливість побачити як живуть інші країни, почути людей, зрозуміти як в Боснії організована діяльність громадських організацій, наскільки там активна молодь і познайомитись з тими шляхами, якими країна виходила з післявоєнної кризи.

Позитивним бачиться те, що в Боснії дуже багато громадських організацій, які беруть активну участь у відновленні. І до цієї діяльності активно залучається молодь. Вона не байдужа до всіх процесів, які відбуваються в країні, добре розуміється у всіх політичних і релігійних питаннях.

Дещо збентежило те, що хоча минуло три десятиліття після закінчення босніійської війни, країна все ще перебуває в стадії відновлення – принаймні, боснійці вважають, що вони ще не подолали наслідки війни. І для того, щоб їх подолати, залучаються не стільки місцеві ресурси й можливості, а чекають фінансової підтримки й допомоги від іноземних донорів. Самі боснійці відзначають, що в країні могутньо процвітає корупція, яка дозволяє верхівці безнаказано привласнювати кошти донорів і благодійників, які надають їх для відновлення.

У будь-якому разі, обмін досвідом – це не тільки запозичення позивного, а й знайомство з тими негативним факторами, які Україні треба обійти на шляху свого відновлення. Тому такі знайомства й поїздки є важливими й корисними.

Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Ukraine

PAX

Центр Доброчин / Dobrochyn Center