Городнянська міська рада
Новини

Вчора, 24 квітня, керівництво громади зустрілося із жителями Бутівського старостату. На двох сходах у Поліссі та Бутівці побували міський голова Андрій Богдан, секретар міської ради Світлана Більська і начальник відділу освіти Григорій Смоляр

    У Поліссі першою озвучили проблему невиплат орендної плати за паї місцевим сільгоспвиробником. На що міський голова зазначив, що підприємство вже почало виплачувати заборгованість за оренду в інших населених пунктах і є домовленість з керівництвом про те, що невдовзі розрахується і з жителями Полісся.

     Після нещодавніх обстрілів прикордоння люди цікавилися чи буде встановлено межі зони відселення і чи допомагатиме держава і громада переселенцям. Нині відселені Сеньківка, Берилівка і Гасичівка. Починають переселятися в інші села мешканці Мощенки, проте можливості відселити всіх за рахунок громади нема. Тому в першу чергу переселяють сім’ї з дітьми, а для забезпечення біженців бодай тимчасовим житлом нині створюється гуртожиток у Городні. Якщо ж люди мають можливість самостійно придбати собі житло в більш спокійних селах громади то міська рада надасть посильну допомогу транспортом чи іншими послугами. Державної програми з переселення поки нема.

     Також полісяни зіткнулися із першими бюрократичними непорозуміннями після перейменування вулиць. Тому староста Анатолій Пошенко порадив всім взяти у старостаті завірені копії рішень сесії міської ради про перейменування вулиць і зберігати їх разом із іншими документами.

    

     Першим питанням у Бутівці став розподіл гуманітарної допомоги. Людей обурює, що в одних селах жителі отримали по кількадесят тисяч гривень допомоги, а в інших – нічого чи майже нічого. Міський голова вкотре детально розповів, що більшість фондів не консультуються із керівництвом громади і обирають села та надають допомогу жителям на власний розсуд.

     Піднімалось вкотре і питання можливості роботи місцевої школи у змішаному режимі. Присутніх ознайомили з  листом районної військової адміністрації, в якому офіційно, на підставі об’єктивних даних зазначено, що Бутівка знаходиться в 20-кілометровій зоні від кордону із країною-агресором, тож проводити навчальний процес оф-лайн заборонено.

     У продовження теми люди поцікавились чи є можливість побудувати громадське укриття у селі, зважаючи на можливість обстрілів. Андрій Богдан відповів, що такої можливості нема без державного фінансування. Тому варто індивідуально потурбуватися про облаштування особистих погребів і підвалів під укриття.