Городнянська міська рада
Новини

В Україні більше не буде селищ міського типу

     Нещодавно Верховна Рада України ухвалила Закон № 8263 «Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою» згідно якого селища міського типу будуть ліквідовані. Відтепер в Україні залишаться лише міста, селища та села. Селища міського типу перейдуть у категорію селищ. Містом вважатиметься населений пункт із населенням понад 10 тисяч жителів, селищем – від 5 тисяч до 9 999 мешканців, а селом – менше 5 тисяч осіб.

     Відмовитись від терміну «селище міського типу» довелось в рамках комплексу змін в системі класифікації населенних пунктів та порядку їх створення аби запобігти плутанині. Більшість народних депутатів вважають цей термін пережитком радянських часів, тому і проголосували за спрощення системи класифікації населених пунктів. Нині в країні 881 селище міського типу, на Чернігівщині їх всього 29. Переважну більшість з них буде перетворено на селища найближчим часом, бо Закон починає діяти вже через три місяці.

     Також Верховна Рада прийняла додаткову норму для однойменних населених пунктів. Відтепер на території однієї області не може бути двох чи більше однойменних сіл, міст чи селищ. Населені пункти–двійники доведеться перейменовувати.