Городнянська міська рада
Новини

УВАГА! З 1 СІЧНЯ РОЗПОЧНЕТЬСЯ ПРИПИСКА ЮНАКІВ 2007 року народження ДО ПРИЗОВНОЇ ДІЛЬНИЦІ

Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” “Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом” затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року №352 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2021 р. № 100) в період з 01 січня 2024 року по 31 березня 2024 року на території Городнянської та Тупичівської об’єдняних територіальних громад буде проводитись приписка юнаків 2007 року народження до призовної дільниці.

Згідно ст. 14 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” приписка громадян України чоловічої статі до призовних дільниць проводиться з метою взяття їх на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей. До призовних дільниць щороку протягом січня – березня приписуються допризовники, яким у рік приписки виповнюється 17 років. Приписка проводиться територіальним центром комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання.

Не підлягають приписці до призовних дільниць громадяни України, які відбувають покарання в установах виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру. Для приписки до призовної дільниці громадяни України зобов’язані особисто прибути до територіального центру комплектування та соціальної підтримки в строк, зазначений у повістці, та подати необхідні документи, перелік яких установлюється Міністерством оборони України. Громадянам України, приписаним до призовних дільниць, видаються посвідчення про приписку, роз’яснюються права та обов’язки, правила військового обліку та відповідальність за порушення цих правил.

Начальник першого відділу Чернігівського РТЦК та СП підполковник О. ДОВГИЙ