Городнянська міська рада
Новини

Тривають виїзні приймальні міської ради в старостатах громади. Сьогодні міський голова Андрій Богдан та секретар міської ради Світлана Більська спілкувались з жителями Невклі та Моложави

     Раніше в старостаті налічувалось близько 800 жителів, нині наявного населення – 340. З них близько 200 проживають у Невклі. Старостат не типовий, він характеризується великою кількістю населених пунктів – їх з хуторами 9. І всі вони розкидані в лісових масивах.

     Спільною проблемою, яка озвучувалась як у Моложаві, так і в Невклі, є стан грунтових доріг. У Невклю, наприклад, сьогодні вперше за три місяці зміг доїхати рейсовий автобус, який зазвичай курсує раз на два тижні. І якщо транспортна проблема для мешканців Моложави не така болюча, бо з Городні сюди автобус доїжджає по асфальтованій дорозі, то жителі Невклі вимушені добиратись або приватним транспортом, або в разі гострої необхідності – шкільним автобусом до Тупичева. Міський голова побував і в Минаївщині, звідки грунтовою дорогою щодня курсує шкільний автобус, який возить п’ятьох школярів. Оскільки наразі коштів на ремонт доріг через війну нема ні в громаді, ні в області, то капітального ремонту в найближчій перспективі очікувати неможливо. Але грунтові дороги по Невклі в найбільш складних місцях Андрій Богдан пообіцяв підсипати найближчим часом.

     Є проблеми з мобільним зв’язком і інтернетом, яку в Моложаві частково вирішують за допомогою Старлінку, тож місцеві школярі можуть приходити в приміщення старостату для навчання.  Також фельдшерка Валентина Кравченко, яка обслуговує і жителів Невклі, й Моложави,  вважає недостатнім забезпечення ФАПу необхідними ліками, які аптеки надають під реалізацію – придбати їх можна тільки на суму попередньої виручки, але цього недостатньо.

     У Моложаві люди також озвучували проблему відносин з одним з орендарів, який не тільки не користується землею й не платить орендну плату, а й не сплачує податки, через що в людей виникають проблеми. Міський голова сказав, що спробує з’ясувати ситуацію, щоб дізнатись як допомогти людям.

     Обурювались мешканці Моложави поведінкою грибників, які безцеремонно засмічують довколишні ліси. Для багатьох місцевих жителів збір ягід та грибів у багатих лісових масивах є єдиним джерелом доходу. І вони не розуміють менталітету грибних «туристів», які дозволяють собі безцеремонно навіть мішками сміття вивозити саме в ліс. Люди також хвилюються ходом реформи лісової галузі, в ході якої вбачається можливість передачі лісів у приватні руки. Міський голова зазначив, що це питання також дуже турбує місцеву владу і представники місцевого самоврядування, стурбовані такою тенденцією, пишуть численні звернення і апелюють до керівництва країни з настійним проханням не робити непоправних помилок. Питання в тому, чи їх почують у вищих ешелонах влади.