Городнянська міська рада
Новини

        Рік тому Городнянська громада підписала Меморандум про  співпрацю з міжнародною організацією PATH «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні». В рамках проєкту щодо відновлення деокупованих територій, раннього виявлення інфекційних та неінфекційних захворювань у людей Городнянщина виявилась однією з п’яти громад України, відібраних міжнародними партнерами для подальшого тривалого співробітництва

       За цей час на базі наших ФАПів у Бутівці, Хотівлі,  Конотопі, Дібрівному, Пекурівці, Невклі, Дроздовиці, Солонівка, Деревинах, Хрипівці та в місті на базі міської бібіліотеки та Центру соціальних послуг було створено 12 пунктів скрінінгу, які по своїй суті є пунктами раннього виявлення інфекційних та неінфекційних захворювань. Відкриті ці пункти завдяки проєкту USAID Ukraine – USAID Україна «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні».

       7 березня консультантка проєкту, заступниця медичного директора Чернігвської обласної лікарні Галина Синявська з робочою групою медичних фахівців знову приїхали на Городнянщину з метою моніторингу роботи пунктів скрінінгу, а також працювали в Перепису та Деревинах з виїзним цифровим рентгенапаратом, щоб провести обстеження на предмет раннього виявлення хвороб у маломобільних людей, яких складно для цього доставити в лікарню. Вони також провели заняття з лікарями сімейної практики й іншими працівниками, ознайомивши їх з методикою пальпації молочних залоз, щоб вони доносили до жінок ці навички.

             У планах американських партнерів  і координаторів – і надалі продовжувати співпрацю з Городнянщиною, яку вони відзначають як громаду активних, зацікавлених в позитивних змінах людей. Окрім того, все обладнананя, залучене а в громаду під час дії проєкту, залишиться в ній слугувати людям і після закінчення терміну дії проєкту.