Городнянська міська рада
Новини

Тривають громадські приймальні міської ради

     Сьогодні відбулась виїзна приймальня міської ради у Хрипівському старостаті. З жителями Хриівки та Півнівщини спілкувались міський голова Андрій Богдан та секретар міської ради Світлана Більська.

     Всього на території старостату проживає 570 людей, тож укрупнення, передбачене законодавством, їхній звичний уклад е змінить – адже передбачається злиття старостатів, в яких по факту проживає менш, як 500 мешканців.

   У Хрипівці піднімали проблеми самовигулу домашніх собак, яких господарі відпускають «на ніч побігати». Навряд чи міська рада тут може чим зарадити – адже проблема створюється самими мешканцями і ліквідувати її можна лише зобов’язавши власників тварин поводитись адекватно, з урахуванням інтересів односельчан.

    Традиційно постало питання невиплати орендної плати. Востаннє селяни її отримали за 2022 рік.  ТОВ «Гетьманське», яке до повномасштабного вторгнення було сумлінним партнером, нині   декому з власників паїв вже пропонувало розірвати додатковою угодою договір оренди, але, кажуть люди, датована та угода 1 січня 2023 року, що залишає  за орендарем право не розраховуватись за оренду паїв за 2023 рік. Староста Олександр Ткаченко порекомендував людям не спішити підписувати пропоновану угоду, оскільки ситуація ще не визначена, є шанс, що товариство справиться з ситуацією і повернеться до своєї діяльності. Якщо ж ні – міський голова пообіцяв допомогу фахівців міської ради у складанні колективного позову до суду.

     Звучало й традиційне питання доріг, але відповідь була однозначна: кардинальні ремонти на дорогах до закінчення війни не проводитимуться, можливе лише у нагальних випадках грейдерування та підсипання ямок, і тільки на дорогах, які знаходяться у відомстві міської ради.

 

       У Півнівщині питання доріг постало першою чергою, оскільки дорога від села до Хрипівки схожа скоріше на «смугу перешкод».

       Озвучили люди й потребу в лікарі, який би робив у Городні ендоскопічні обстеження шлунку. Андрій Богдан пояснив, що в лікарні є  гастроендоскоп, однак з необхідним фахівцем, вірніше, з його відсутністю, дійсно проблема. Міська рада спільно з керівництвом лікарні працює над залученням лікарів-фахівців у громаду, всіляко заохочуючи їх до цього, пропонуючи й достойне житло, й високу зарплату.

       Люди звертались до міського голови й з іншими, індивідуальними проблемами. Що ж до загальної ситуації, сказали: «Нині триває війна. Тож ми готові переживати певні складнощі, розуміючи, що головна проблема на сьогодні – то допомога й забезпечення війська. Але коли війна скінчиться – питання знову будуть».