Городнянська міська рада
Новини

Світова медична спільнота акцентує увагу суспільства на проблемі росту й поширення онкологічних захворювань. Всесвітню акцію підтримали й співробітники Городнянського відділення контролю і профілактики хвороб, які провели ряд зустрічей у місті і селах громади, на яких поінформували людей про ризики і методи запобігання раку

      За останнє століття рівень смертності від онкологічних захворювань перемістився з десятого на друге місце і поступається нині тільки смертності від хвороб серцево-судинної системи. Рак – це загальний термін для великої групи хвороб, які можуть вражати будь-яку частину тіла злоякісними пухлинами чи новоутвореннями.

     В усьому світі спостерігається стабільна тенденція росту кількості онкозахворювань. На жаль, Городнянщина не є виключенням, щороку на облік стає 90-100 пацієнтів і на сьогодні наша громада має 687 онкохворих. Найпоширенішими є рак шкіри – 133 і рак молочної залози – 112 хворих, решту становлять пацієнти з раком тіла матки – 57, раком прямої кишки – 33 і раком шийки матки – 32 випадки.

     Такі цифри вражають, беручи до уваги, що онкозахворювання є причиною кожної шостої смерті у світі. Лікування раку зазвичай складне і важко прогнозоване. Повне одужання онкохворого можливе переважно на ранніх стадіях. А головною стратегією боротьби із раком є профілактика і раннє діагностування.

     Гарвардська школа громадської охорони здоров’я рекомендує десять правил профілактики раку:

  1. Уникати тютюну.
  2. Правильно харчуватись, зменшуючи частку жирів та мяса у раціоні і збільшуючи споживання фруктів, овочів і цільнозернових продуктів.
  3. Займатися спортом.
  4. Не допускати ожиріння.
  5. Обмежте споживання алкоголю.
  6. Уникайте впливу радіації. Не захоплюйтесь засмаганням на сонці.
  7. Уникайте впливу промислових токсинів – асбесту, бензолу, ароматичних амінів та інших.
  8. Уникайте інфекцій гепатиту, ВІЛ та ВПЛ.
  9. Якісно спати.
  10. Отримувати достатню кількість вітаміну Д.

     Своєчасно виявити, а значить і побороти рак допомагає тільки регулярна профільна діагностика. Тож не нехтуйте медичними оглядами!

 

 

На знімку: лікар загальної гігієни Сергій ПАНЧКОВСЬКИЙ інформує земляків про небезпеку онкологічних захворювань.