Городнянська міська рада
Новини

Сумна звістка

На вісімдесятому році життя відійшов у вічність Баженов Віктор Андрійович – уродженець міста Городні, інженер-будівельник, доктор технічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, Заслужений діяч науки і техніки України, двічі Лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, Лауреат Державної премії України у галузі освіти.

Віктор Андрійович народився 12 липня 1941 року в м.Городня Чернігівської області. Був відомим ученим в галузі механіки твердого деформівного тіла, організатор освіти. Створив наукову школу з теорії і методів математичного моделювання, сучасних чисельних розв’язків задач будівельної механіки. Значну увагу приділяв теоретичному обґрунтуванню системи багатоступеневої неперервної освіти, державних стандартів вищої освіти та освітньо-кваліфікаційних програм із будівельних професій.Був автором біля 560 наукових праць, у тому числі 27 монографій, 30 підручників і навчальних посібників для вищих навчальних закладів, серед яких є електронний підручник і довідник з будівельної механіки, перший україномовний підручник «Будівельна механіка. Комп’ютерний курс, а також 3 видання посібника з комп’ютерного тестування знань, підручники «Варіаційні принципи і методи будівельної механіки», «Варіаційні основи будівельної механіки». Підготував 8 докторів та 22 кандидатів наук.

Був головою експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт з архітектури, будівництва і геодезії МОН України, головою секції Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки, головою секції «Механіка» Наукової ради МОН України, заступником голови Національного комітету України з теоретичної і прикладної механіки.Нагороджений орендами та відзнаками:2000 рік –«За заслуги» ІІІ ст., 2006 рік – «За заслуги» ІІ ст., 2011 рік – «За заслуги» І ст., 1981 рік – 2 медалями «За трудовую доблесть», 2001 рік – Почесна Грамота Кабінету Міністрів України, 2006 рік – знак Національної академії педагогічних наук України «Ушинський К.Д.», 2006 рік – знак МОН України «За наукові досягнення», 2011 рік – медаль Національної академії педагогічних наук України «Григорій Сковорода».

Міська рада та депутатський корпус сумують з приводу смерті Віктора Андрійовича Баженова і висловлюють щирі співчуття рідним, друзям та близьким.