Городнянська міська рада
Новини

З 1 серпня українці почнуть отримувати антибіотики по електронних рецептах

 У Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що це перший етап у впровадженні електронного рецепта на всі рецептурні препарати. І робиться це для того, щоб вирішити проблему неконтрольованого вживання лікарських засобів.

Це не значить, що з 1 серпня антибіотики можна буде отримати виключно по електронному рецепту. Якщо заклад , до якого пацієнт звернувся, не підключений до електронної системи охорони здоров’я, лікар може виписати паперовий рецепт. Перехідний період до повного переключення на електронні рецепти триватиме до кінця 2022 року.

Головна лікарка Городнянської міської лікарні Ольга Ігнатенко пояснила, що  ініціатива введення контролю за неконтрольованим вживанням людьми рецептурних лікарських засобів не просто необхідна, а її треба було втілювати в життя раніше — хоча б років двадцять тому. Адже якщо людина починає займатись самолікуванням і сама собі призначає, наприклад,  антибіотики коли треба й коли не треба, у неї з часом формується антибіотикорезистентність.

—Вкрай складно після того, як збудник «скуштував» уже всі антибіотики, якими могла лікуватись людина, призначити їй правильне, результативне лікування, — каже лікарка. —Безконтролько самі собі призначаючи препарати, керуючись порадами друзів, сусідів, «допиваючи» ті ліки, які залишились від попереднього лікування, люди шкодять власному здоров’ю.. Потрапляє до нас у лікарню пацієнт у складному стані, ми йому призначаємо один антибіотик, другий, третій, а ефекту нема. Ліки не діють, бо людина вже «нагодувала» організм всіма доступними препаратами і виробилось, так би мовити, «звикання» вірусів до ліків. От і виходить що сьогодні нам часто доводиться рятувати пацієнтів антибіотиками останнього покоління, синтезованих більше двадцяти років назад.  Нового більше нічого не винайшли. Якщо й ці не діятимуть, що тоді? Пеніціліном сьогодні ми вже практично нікого не вилікуємо. В інших країнах давно діє практика строгого контролю над прийомом людьми тих ліків, які повинні прийматись лише за призначенням лікаря. І це є єдино правильним рішенням.