Вівторок, 23 Квітня, 2024
Останні:
Городнянська міська рада
Новини

Про плани розвитку Старосільського старостату

Анна Колешко – староста Старосільського старостинського округу, який створений на базі колишньої Андріївської сільської ради.

Старостат дістався «у спадок» від колишнього району із низкою наявних проблем.

– Наші села неймовірно заросли дикою паростю й чагарниками. Окрім вуличних хащів, проблему ускладнюють покинуті й занедбані садиби, яких чимало в усіх трьох селах. Проблемними лишаються й дороги. В Андріївці й Автуничах їх практично нема, а нещодавно відремонтовану в Старосіллі вже встигли розбити, в тому числі й за участю численних лісовозів.

Андріївка залишилась практично без інфраструктурних об’єктів. І, хоч село обслуговується діловодом і фельдшером, тут фактично лишився лише один магазин. Тож працювати є над чим, – зазначила староста.

Старостат має два працюючі клуби, медпункти в кожному селі. Місцеві жителі радіють з того, що мають Автуничах школу й дитячий садок. Особливо це актуально для молодих енергійних людей, які живуть тут і не збираються нікуди переїжджати. Вони ж утримують й чималу громадську череду: в Автуничах більше 80 корів, 65 – у Старосіллі й з десяток в Андріївці.

На місцевих землях працюють три фермерські господарства й АПК «Старосільський». Силами фермерів цього річ було швидко розчищено дороги від заметів, а АПК вже уклав соціальну угоду із старостатом.

Села цього року практично не постраждали від посух, у колодязях є вода (щоправда, частина з них потребують чищення). Так само тут більш-менш благополучно з вуличним освітленням. Тільки в Андріївці є неосвітлена вулиця, й частково потрібно відновити освітлення на деяких ділянках в Автуничах.

Для вирішення проблем благоустрою старостат отримав від громади двох комунальних робітників й засоби малої механізації – мотокосу та бензопилу.

– Доводиться багато працювати й навчатися новому одночасно. Благо, в управлінні громади всі спеціалісти завжди підтримують і допомагають. Сьогодні ведуться перемовини з нашими сільгоспвиробниками про співпрацю. Також плануємо збирати толоки, щоб нарешті причепурити наші села, бо роботи багато, – поділилася враженнями і планами Анна Миколаївна.

Звичайно, планів і бажань у нової старости багато. Вочевидь, треба, щоб її задуми підтримали місцеві жителі й підприємства, бо силами двох комунальників три села швидко до ладу не приведеш. Із стратегічних проблем головною лишається дорога, точніше, її відсутність. І це питання треба вирішувати не тільки в контексті транспортного сполучення, а ще й підвозу дітей до школи.

За матеріалами газети «Новини Городнянщини»