Сьогодні відбулась двадцять друга сесія восьмого скликання Городнянської міської ради
Найперше депутати заслухали інформацію про ситуацію з надання видів медичних послуг Городнянською міською лікарнею при реформуванні вторинної медичної допомоги від генеральної директорки КНП Городнянська міська лікарня Ольги Ігнатенко.
Як вона повідомила, на сьогодні Городнянська лікарня надає спеціалізовану медичну допомогу населенню громади, а також усім громадянам, які її потребують. На 1 січня 2023 року кількість населення, яке обслуговує лікарня, становила 24 445 осіб, в тому числі 3 942 дитини віком до 17 років. Лікарня розрахована на 110 ліжок (показник забезпеченості ліжками на 10 тисяч населення становить 44,4). У закладі функціонує шість відділень, в якмх надається допомога хворим по 9 профілях: терапевтичному, неврологічному, хірургічному, травматологічному, паталогії вагітності, гінекології, дитячому, інфекційному та паліативному.
Депутати заслухали інформацію про роботу полікліничного та стаціонарних відділень лікарні, про вимоги НСЗУ і те, які зусилля докладає керівництво лікарні, щоб їм відповідати. Як розповіла директорка, кількість коштів, які отримує заклад від НСЗУ, залежить не від кількості підписаних договорів за пакетами послуг, а від кількості наданих послуг і від їх вартості. Наша лікарня має й абсолютно «нерентабельні» пакети – такі як стоматологічна допомога, ведення вагітності в амбулаторних умовах і ще кілька. Однак лікарня підписує контракти й за цими напрямками – щоб ті пацієнти, які потребують таких послуг, могли отримувати їх у Городні, а не треба було відправляти їх усіх в медичні заклади Чернігова. Договори, які укладаються на початку року, переглядаються НСЗУ раз на квартал. А в 2024 році наша лікарня планує підписати контракт за двома новими «пріоритетними» пакетами – «Мамографія» та «Гістероскопія».
Депутатів цікавило також питання про статус нашої лікарні – чи увійшла вона в перелік спроможних. На що генеральна директорка відповіла ствердно, хоча ми й не підпадаємо під вимоги по кількості населення – у нас його значно менше, ніж треба по протоколу. Але, зважаючи на прикордонне положення, Городнянська лікарня потрапила таки до спроможних лікарняних закладів, що, безсумнівно, є значущою позитивною новиною.
Щодо запитань про медичне обладнання Ольга Володимирівна запевнила, що лікарня має все необхідне сучасне устаткування для обстеження й лікування пацієнтів. Але дуже і дуже гострою є проблема лікарських кадрів – окрім їхнього дефіциту, відзначається такий песимістичний показник як середній вік лікарів. У нашій лікарні середні вік 28 працюючих медичних фахівців становить 52 роки. Це значить, що незабаром проблема стане ще гострішою і всім разом треба працювати над її вирішенням.
Депутати, прийнявши інформацію до відома, також працювали над іншими питаннями порядку денного – зокрема, розглянули блоки земельних, майнових, фінансових та інших питань. З рішеннями сесії по кожному можна буде ознайомитись у відповідному підрозділі офіційного сайту міської ради.