Городнянська міська рада
Новини

Сьогодні у Городні з візитом перебувала заступниця медичного директора КНП «Чернігівська обласна лікарня» Галина Синявська. Вона провела зустріч з керівництвом громади, медичними працівниками та старостами.

Приводом для розмови став початок втілення в життя в Городнянській громаді Програми боротьби з туберкульозом на деокупованих територіях. Городнянщина виявилась однією з небагатьох громад України, на яких ця Програма діятиме.

–Історично зафіксовано, що після кожної війни, яка траплялась в історії людства,  відбувались спалахи інфекційних хвороб, – зазначила пані Галина. – І хоча нині в області показник захворюваності на туберкульоз залишається приблизно на тому ж рівні, що й до початку повномасштабного вторгнення, спостерігаються тривожні тенденції. Зокрема, він підвищився серед військовослужбовців, які перебувають у постійних ротаціях, змінюють місце перебування. А це небезпечно в плані поширення захворюваності й для цивільних людей. Прикрим є і той факт, що дуже вразливою категорією щодо цієї хвороби є діти. Якщо до повномасштабного вторгнення, у 2021 році було зареєстровано п»ять  випадків захворюваності серед дитячого населення області, то у 2022 році таких випадків вже трапилось 25.

Треба зазаначити, що в минулому році на Городнянщині було зафіксовано 12 випадків виявлення активної форми туберкульозу. Отож, була сформована координаційна група, яка працюватиме над втіленням Програми боротьби з туберкульозом на Городнянщині. В її рамках передбачається профілактична робота з населенням, забезпечення лікарняних установ громади певним обладнанням (зокрема, тонометрами та дезінфікуючими лампами) та виїзні обстеження населення.

Галина Синявська звернулась до керівництва громади і старост з проханням сприяти медичним працівникам у тому, щоб обстеженнями було охоплено якомога більше жителів громади. А також провести моніторинг у першу чергу родин з групи ризику та громадян, які з тієї чи іншої причини не мають паспортів. Адже обстеження флюорографом без паспорту не є доступним.

І старости, й міський голова Андрій Богдан запевнили, що Програма дійсно дуже актуальна і її необхідно втілювати в життя. Міський голова сказав також, що міська рада допоможе організувати підвіз до місця виїзду медичного автомобіля, обладнаного спеціальною апаратурою й фахівцями, тих жителів хуторів, в які авто не заїжджатиме, бо це необхідно для збереження  здоров»я жителів Городнянщини.