Городнянська міська рада
Новини

Щорічно з 1 по 31 березня триває всеукраїнський місячник боротьби з  туберкульозом. В цьому році він проходить під гаслом «Так! Ми можемо подолати туберкульоз!»

           Рік тому Городнянська громада підписала Меморандум про співпрацю з міжнародною організацією PATH «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні». За цей час  у громаді було створено 12 пунктів скрінінгу, які по своїй суті є пунктами раннього виявлення інфекційних та неінфекційних захворювань. Відкриті ці пункти завдяки проєкту USAID Ukraine – USAID Україна «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні».

 

           Співпраця в даному напрямку продовжується не тільки щодо створення пунктів скрінінгу – об’єднуються зусилля міської ради, міської лікарні, Центру надання первинних медико-санітарних послуг в різних напрямках боротьби з цим небезпечним захворюванням.  Слід зазначити, що на сучасному етапі туберкульоз не є вироком, як це було раніше. Курс лікування новими препаратами допомагає досягти одужання в 90% випадків. Головне – вчасно пройти діагностику і якомога швидше почати лікування. Запобігти розвитку туберкульозу допоможуть вакцинація, регулярне обстеження, повноцінне харчування, зміцнення імунітету, здоровий спосіб життя.

 

       Одним із завдань місячника боротьби з туберкульозом є також нагадування про важливість профілактики цього захворювання. Тож сьогодні  було проведене рентгенологічне обстеження органів грудної клітини людей, яким непросто самостійно добратися до ренгенологічного кабінету через віддаленість їхнього населеного пункту від Городні.  29 людей з Ваганич приїхали сьогодні в місто для проведення рентгенологічного огляду. Міська рада надала для цього автобус. А медики організували обстеження.  Така практика співпраці ОТГ, ЦМЛ та ЦПМСД продовжуватиметься і надалі.