Городнянська міська рада
Новини

Що таке домашнє насильство?

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь (ст. 1 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”)
Види насильства:

Фізичне насильство: побої, стусани, штовхання, перешкоджання вільному пересуванню, створення ситуацій, що несуть ризик чи загрозу життю та здоров`ю, позбавлення допомоги під час хвороби чи вагітності.
Психологічне насильство: погрози вбити чи скалічити (в тому числі дітей), словесні образи та приниження жестами й мімікою, погрози відібрати дітей, шантаж та маніпуляції, введення в оману для власної вигоди, булінг (цькування, переслідування, залякування), постійний та цілковитий контроль, безпідставні ревнощі, обвинувачення у зраді.
Сексуальне насильство: примушування до небажаних статевих стосунків, торкання інтимних частин тіла без згоди, змушення до статевого акту з іншою людиною, примус до неприйнятних форм сексу, садистських практик, примушування до участі у створенні чи перегляді порнографічних матеріалів.
Економічне насильство: позбавлення їжі та води, обмеження доступу, пошкодження особистого майна, перешкоджання у доступі до необхідних послуг, позбавлення власних коштів, інших матеріальних цінностей, примушування до жебрацтва.
Законом встановлено, що до кривдника (особи що вчинила домашнє насильство у будь-якій формі) суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству може бути встановлено спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству. До спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать:1) терміновий заборонний припис стосовно кривдника (виноситься уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України);2) обмежувальний припис стосовно кривдника (видається судом);3) взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи (здійснюється уповноваженими підрозділами органу Національної поліції України);4) направлення кривдника на проходження програми для кривдників (відповідальними за виконання програм для кривдників, є місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування).
На сьогоднішній день спільно з поліцією, службою у справах дітей та центром надання соціальних послуг м. Городня здійснються рейди за місцем проживання сімей, які постраждали від домашнього насильства. Таким родинам надаються відповідні рекомендації із запобігання домашнього насильства.
Що робити у разі вчинення домашнього насильства?

1) Зателефонувати в поліцію за номером 102.

2) За необхідності — звернутися за медичною допомогою — 103.

3) Звернутися до служби у справах дітей та центру надання соціальних послуг Городнянської міської ради — 2-10-80, 2-18-90.

4) Зателефонувати на “Телефон довіри” 0-800-500-241 (безкоштовно).