Городнянська міська рада
Новини

Рятувальники застерігають громадян не спалювати сміття, суху рослинність та її залишки

З настанням весни та теплої погоди громадяни починають прибирати від опалого листя, сухої рослинності та її залишків свої подвір’я, присадибні та ділянки, які примикають до них. Проте, у багатьох випадках таке прибирання закінчується спалюванням цього сміття.

Нажаль, мало хто замислюється, що при горінні рослинних залишків із димом у навколишнє середовище потрапляють пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, а також діоксини – одні з найотруйніших для людини речовини. З тліючого листя виділяється бензопірен, що здатен викликати ракові захворювання. На сільськогосподарських угіддях можуть вигоряти залишки отрутохімікатів, які використовують для обробки ґрунтів чи рослин.

Спалювання сухої рослинності може спричинити руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки, надвірні споруди. Як наслідок – знищені матеріальні цінності, а іноді – отримані травми і навіть загибель людей.

У зв’язку з цим рятувальники Городняського РС УДСНС України у Чернігівській області закликають громадян відмовитися від практики спалювання залишків рослинності та сміття. Необхідно замислитись, чи є в цьому необхідність. Невинні на перший погляд дії можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати життю і здоров’ю людей. Перебуваючи в лісових масивах, паркових зонах, на відкритих територіях – не кидайте непогашені сірники або недопалки.

Будьте обачні та обережні, адже вогонь помилок не прощає.

Також хотілося б нагадати , що з 04 березня 2021 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки» від 3 лютого 2021 року № 1187-IX, який передбачає підвищення штрафів.

Так, порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки (стаття 175 КУпАП) передбачає покарання від 1700 до 3400 гривень для громадян та від 3400 до 5100 гривень для посадових осіб;здійснення підприємством господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки (стаття 175-2 КУпАП) – від 1700 до 5100 гривень для суб’єктів підприємницької діяльності.знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі (стаття 77 КУпАП) – від 1530 до 4590 гривень для громадян і на посадових осіб – від 4590 до 15300 гривень. за випалювання рослинності або її залишків (стаття 77-1 КУпАП) – від 3060 до 6120 гривень для громадян і на посадових осіб – від 15300 до 21420 гривень.

Прийнятий Закон дозволяє підвищити відповідальність громадян та суб’єктів господарювання за утворення пожежонебезпечних ситуацій і, відповідно, забезпечить дотримання вимог правил пожежної безпеки.

За інформацією Городнянського РС УДСНС