Городнянська міська рада
Новини

Робота відділу соціальних служб Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Городнянської міської ради

Запровадження воєнного стану в Україні стало величезним викликом для системи надання соціальних послуг сім’ям/особам, які перебувають у складних життєвих обставинах або мають найвищий ризики потрапляння в такі обставини. Власне сутність соціальних послуг полягає в тому, що вони надаються людям, які опинились в біді і не можуть самостійно з цим впоратись.

     Події, що відбуваються в нашій країні певною мірою торкаються всіх її громадян. Учасники бойових дій, вимушені переселенці, волонтери, соціальні працівники усі хто заглиблені в переживання, пов’язані з минулими і теперішніми трагічними подіями отримали психологічні травми і потребують зцілення. Не менш болісно переживають кризові ситуації діти. Як допомогти їм пережити ці ситуації?

Гостра стадія стресу блокує цілеспрямовану діяльність людини. Дитина не має в своєму життєвому досвіді засобів для подолання цього стану. Вона стає дуже сприйнятливою  до мінімальної допомоги. Ефективною в такому разі є будь-яка підтримка дорослих.

     Під час війни кожен з нас виконує свій  обов’язок перед Україною на своєму місці. Соціальні працівники, на яких припало велике навантаження, не вийняток. Зберігати стандартні соціальні послуги, підтримувати сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах працювати навіть під час окупації – це те, що роблять люди з Великим Серцем.

      В КУ «Центрі надання соціальних послуг» Городнянської міської ради функціонує відділ соціальних служб. Фахівці із соціальної роботи  надають  особам і сім’ям з дітьми комплекс соціальних послуг відповідно до їх потреб з метою подолання складних життєвих обставин та мінімізації негативних наслідків даних обставин. У залежності від складності ситуації та завдань, які потрібно вирішувати, є соціальна послуга консультування –     спрямована на вихід із життєвих труднощів, адаптації людини (сім’ї) до нових умов, пристосування до обмежень у життєдіяльності, підтримку соціальної незалежності, що передбачають допомогу в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем.  На обліку в центрі перебуває 49 сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах і з них 4 сім’ї  перебувають під соціальним супроводом. З 01.01.2022 року здійснено 92 візити в сім’ю, де виховується 227 дітей. В даних родинах  здійснено оцінку потреб сім’ї /дитини. В  ході роботи з сім’ями визначені основні проблемні питання родин та  шляхи їх вирішення.    

        На сьогодні організація роботи з даними категоріями населення має забезпечувати оперативне прийняття рішення про надання соціальних послуг, адже кожен день, кожна година може бути вирішальною для життя і здоров’я дитини.