Городнянська міська рада
Новини

Продовжується активна робота з питань детінізації ринку праці

                              

Досягнення повної і продуктивної зайнятості неможливо без викоренення таких явищ як неформальна економіка та незадекларована праця. Ці явища не тільки обмежують можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вони сприяють створенню і існуванню недобросовісної конкуренції щодо тих суб’єктів господарювання, які у повному обсязі забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників.

          У рамках Меморандуму про співпрацю та взаємодією між Державною службою зайнятості та громадською радою при Державній службі України з питань праці продовжується активна робота з питань детінізації ринку праці Державною службою зайнятості.

            Наразі, спеціалістами служби зайнятості проводяться інформаційно-роз’яснувальні заходи (в тому числі, під час інформаційних семінарів) щодо неприпустимості допуску роботи працівників без оформлення трудових відносин, про переваги офіційного працевлаштування та ризики незадекларованої праці. Так Городнянською районною філією Чернігівського обласного центру зайнятості за період з січня по вересень 2020 року було проведено 61 захід, де піднімалося питання легалізації та правильного оформлення трудових відносин. До заходів залучено 686 зареєстрованих безробітних.

           Тільки за останній час фахівцями служби зайнятості було здійснено 4 відвідування та  8 телефонних дзвінків щодо інформування суб’єктів господарювання, а саме підприємств сільського господарства. В процесі розмови роз’яснювалися питання правильного оформлення працівника на робочому місці, про необхідність дотримання вимог законодавства та неприпустимість найму працівників без оформлення трудових відносин. Також наголошувалось і про те, що чинне законодавство передбачає кримінальну, адміністративну та фінансову відповідальність за порушення законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин із найманими працівниками.

           Проблеми неформальної економіки і незадекларованої праці є однією із потужних перешкод для України у забезпеченні гідної праці і високих темпів зростання. Отже, давайте ці проблеми вирішувати разом!