Четвер, 29 Лютого, 2024
Останні:
Городнянська міська рада
Новини

Про роботу фахівців соціального роботи та надання соціальних послуг

Головне завдання фахівця із соціальної роботи відділу соціальних служб ЦНСП Городнянської міської ради – професійна допомога клієнтам у визначенні причин власних проблем і подальший спільний пошук можливостей для їхнього вирішення шляхом надання комплексу соціальних послуг (консультування; інформування; представництво інтересів; соціальна профілактика; соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах; соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти–сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;  соціальна інтеграція  та реінтеграція;  екстрене/кризове втручання).

З метою проведення ґрунтовної роботи ведеться облік сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, інформація до якого надходить як із державних установ (служби у справах дітей, медичних та навчальних закладів тощо), а також особисто від громадян.

Станом на 01.12.2021 року на обліку перебувають 41 сім’я, в яких виховується 113 дітей. Проблеми цієї категорії громадян вивчалися під час соціальних інспектувань та розглядалися на комісіях з питань захисту прав дітей служби у справах дітей Городнянської міської ради.

Під соціальним супроводом перебуває 3 сім’ї, де виховується 7 дітей та 5 осіб з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким призначено грошову компенсацію на придбання житла. В ході соціального супроводу членам сімей, які знаходяться в складних життєвих обставина було надано соціальні послуги: консультування, інформування, представництво інтересів, соціальну профілактику та надано гуманітарну допомогу (одяг та постільна білизна). Крім того з батьками проведено профілактичні бесіди щодо відповідальності батьків за життя та здоров’я дітей, впливу шкідливих звичок на виховання та розвиток дітей, попередження насильства в сім’ї та належне виконання батьківських обо’язків .

Під соціальним супроводженням в Центрі надання соціальних послуг Городнянської міської ради перебуває 5 прийомних сімей, в яких виховується 10 дітей та 1 дитячий будинок сімейного типу, де виховується 5 дітей – вихованців. Соціальне супроводження прийомних сімей та ДБСТ спрямоване на створення та підтримку позитивного соціально-психологічного клімату в сім’ї, адаптацію дитину до нових умов, створення належних умов для забезпечення індивідуальних потреб кожної дитини – сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, у розвитку та вихованні, захист майнових, житлових; допомогу у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків.

 На території Городнянської ТГ проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають на вихованні в сім’ях опікунів та піклувальників. Фахівцями із соціальної роботи відвідано 11 сімей, в яких виховуються 22 дитини. Їм надано соціальні послуги та проведена робота з метою забезпечення належного догляду та виховання дітей.

Проведена робота з  193 сім’ями, де виховуються 485 дітей. 

Також фахівці з соціальної роботи Центру надання соціальних послуг Городнянської міської ради під час виїздів та візитів в родини, проводять обстеження сімей, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини та перевіряють цільове використання коштів при народженні дитини. Здійснено перевірку 41 сім’ї та складені акти перевірки цільового використання коштів, дане обстеження проводиться з метою контролю за цільовим використанням  коштів, які отримують сім”ї з дітьми: складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється наявність у дитини  харчування та одяг відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.

Фахівці із соціальної роботи співпрацюють із ФДУ «Центр пробації» в Чернігівській області щодо надання необхідних соціальних послуг умовно-засудженій молоді та особам. На обліку в центрі знаходиться 5 осіб з числа осіб, які перебувають у конфлікті з законом.  9 сім’ям надано допомогу в зібранні пакету документів для оформлення соціальних допомог, допомогу у відкриття рахунка щодо призначення грошової компенсації, оформлення права власності на житло.

За інформацією ЦНСП