Городнянська міська рада
Новини

Про необхідність погодження робіт

Обласна державна адміністрація за результатами наради по проблемним питанням, які виникають при проведенні сільськогосподарських та земляних робіт в межах охоронних зон газорозподільної системи, повідомляє наступне.

Відповідно до частини 1 статті 37 Закону України «Про ринок природного газу», оператор газорозподільної системи відповідає за надійну та безпечну експлуатацію, підтримання у належному стані та розвиток газорозподільної системи. В Чернігівській області Оператором газорозподільної системи є АТ «Чернігівгаз».

Главою 4 розділу ІІІ Кодексу газорозподільних систем (затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 №2494), визначено вимоги щодо проведення робіт в охоронних зонах газорозподільної системи, зокрема:

– сільськогосподарські роботи в охоронних зонах проводяться власниками, орендарями земельних ділянок, землевласниками та землекористувачами з попереднім повідомленням про їх початок Оператора газорозподільної системи;

– проведення ремонтних будівельних  та/або земляних робіт в охоронній зоні газорозподільної системи здійснюється відповідно до законодавства за письмовим погодженням Оператора газорозподільної системи. 

Враховуючи вищевикладене, суб’єктам господарювання, що знаходяться на підпорядкованій території (зокрема, сільгоспвиробників що здійснюють обробіток ґрунту), необхідно дотримуватися порядку проведення сільськогосподарських, ремонтних, будівельних та/або земляних робіт у охоронній зоні об’єктів газорозподільної системи.