Городнянська міська рада
Новини

Презентація щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Городнянська міська рада та представники ЗМІ району 25 червня 2020 року долучилися до презентації щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2019 рік в режимі відеоконференції, яка проводилася Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Під час презентації увагу учасників звертали на ключові пріоритети Уповноваженого, відображені в доповіді, випадки порушення прав людини і громадянина органами місцевого самоврядування та державної влади, об’єднаннями громадян, установами, організаціями незалежно від форми власності та їх посадовими і службовими особами. Розповіли про заходи, які вживалися Уповноваженим з метою відновлення порушених прав, діяльність національного превентивного механізму.

Відразу після презентації відбулося обговорення щорічної доповіді, актуальних механізмів захисту інститутом Уповноваженого порушених прав громадян, розглянуті відповідні кейси відновлення порушених прав людини та надано рекомендації органам місцевого самоврядування та державної влади щодо алгоритму дій при розгляді інформаційних запитів та недопущення порушень в майбутньому.

Нагадаємо, відповідно до статті 18 ЗУ «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» щорічна доповідь має бути представлена Верховній Раді Україні протягом першого кварталу кожного року.

З повним текстом щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2019 рік можна ознайомитися на офіційному сайті Омбудсмана: http://www.ombudsman.gov.ua/