Городнянська міська рада
Новини

Понад рік тому Городнянська громада підписала Меморандум про співпрацю з міжнародною організацією PATH «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні». В рамках проєкту щодо відновлення деокупованих територій, раннього виявлення інфекційних та неінфекційних захворювань у людей Городнянщина виявилась однією з п’яти громад України, відібраних міжнародними партнерами для подальшого тривалого співробітництва

   За цей час на базі наших ФАПів у Бутівці, Хотівлі, Конотопі, Дібрівному, Пекурівці, Невклі, Дроздовиці, Солонівка, Деревинах, Хрипівці та в місті на базі міської бібіліотеки та Центру соціальних послуг було створено 12 пунктів скрінінгу, які по своїй суті є пунктами раннього виявлення інфекційних та неінфекційних захворювань. Відкриті ці пункти завдяки проєкту USAID Ukraine – USAID Україна «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні».

   Сьогодні консультантка проєкту, заступниця медичного директора Чернігвської обласної лікарні Галина Синявська знову приїхала на Городнянщину. На зустрічі з керівництвом міськради, міської лікарні, ЦПМСД, освіти та громадськістю говорили про необхідність подальшої дії проєкту з метою раннього виявлення інфекційних та неінфекційних хвороб, вакцинації, а також підтримання ментального здоров’я жителів громади, що теж є нагальною необхідністю. Зокрема, обговорювалась необхідність до залучення психологів до роботи з громадянами, з метою формування свідомості ментально здорової людини.  Адже ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства, тим більше в сьогоднішніх непростих реаліях війни.