Городнянська міська рада
Новини

Не заради війни – заради миру музика звучить

Концерти у школі мистецтв імені Лідії Кондрашевської – це завжди непересічна подія, свято з особливою родинною атмосферою. Тематика таких концертів різноманітна, проте є традиційні творчі вечори, які з року в рік повторюються з новим складом виконавців і репертуаром. Однією з таких традицій є осінній джазовий концерт «Поджазуємо!»
Юні музиканти разом зі своїми наставниками роблять це щоосені й збирають чимало глядачів не тільки з кола своїх рідних і близьких, а й з городнянців та гостей міста, які люблять цей різноманітний жанр.
Дійство побудували як ненав’язливу розповідь про розвиток джазу у часі, яскраво проілюструвавши відомими музичними творами. Так період економічної депресії 30-х років минулого століття відзначився появою танцювального напрямку «свінг», наступні за ними «сорокові-пятидесяті» відзначились бурхливим розвитком блюзу, далі джаз виріс у твіст, бугі-вугі й рок-н-ролл.
Своє музичне дослідження учасники концерту не обмежили американо-європейськими уподобаннями, а показали розвиток джазу у розрізі латино-американської, ковбойської і естрадної української музики. Поряд із твістом Чіббі Чекера лунали вічні твори, француза Владимира Косма «Опале листя» й «Літня ніч», українців Ігоря Приклада «Кохана», Мирослава Скорика «Намалюй мені ніч» та інші.
Окрім власне музичного дійства, учасники концерту приготували сюрприз для своєї колеги і наставниці, хранительки традицій музичної школи Ольги Терентьєвої, яку принагідно привітали з ювілеєм у теплому колі однодумців. Ювілярка також отримала почесну грамоту від міської ради на знак подяки за її щиру й звитяжну багаторічну працю, результат якої був більш ніж очевидним на цьому концерті.