Городнянська міська рада
Новини

   НЕ ЗАБУДЬТЕ ПЕРЕВЕСТИ ГОДИННИК!

         Щороку в Україні переводять годинники: восени – на годину назад, навесні – на годину вперед. Роблять це з метою більш раціонального використання світлого часу доби та економії електроенергії на освітлення, а також для синхронізації в часі з іншими країнами.

         В Україні час переводять двічі на рік через ще одну суттєву причину: доволі велику відстань між східними та західними областями. Якщо Україна житиме в одному часовому поясі весь рік, то це може призвести до певних незручностей. Наприклад, якщо залишити назавжди зимовий час, то на сході влітку сонце сходитиме посеред ночі – тобто, сонце зійшло, а на годиннику –3:00. І, як правило, заходити теж завчасно – приблизно близько 20:00. Якщо ж зробити навпаки і залишити назавжди літній час, то в західних регіонах сонце взимку сходитиме, коли на годиннику буде 9:00, тобто, на роботу і до школи потрібно буде добиратися в темряві. 

       Стрілки годинника на літній час в Україні, як правило, переводять в останню неділю березня. У 2024 році перехід на літній час буде в ніч із 30 березня на 31 березня, о 3:00. Переводять годинник у вихідний, щоб був хоча б день на адаптацію до нового часу, адже після переходу на літній час потрібно буде вставати і лягати спати на 1 годину раніше.