Городнянська міська рада
Новини

 МІСЬКА РАДА НАДАЄ ДОПОМОГУ ЛЮДЯМ, ЧИЄ ЖИТЛО ПОСТРАЖДАЛО ВІД ВОЄННИХ ДІЙ.

Поки що держава ніяк не фінансує відновлення домівок постраждалих жителів. Обіцяється,  грошову компенсацію за збитки громадяни отримають, зареєструвавшись у «Дії». Однак коли це буде— поки що невідомо, адже війна продовжується і всі можливості бюджету нині використовуються для підтримки нашої армії, яка боронить країну і нас, її народ.

Тому міська рада вишукує можливості, звертаючись за наданням допомоги будматеріалами до різних благодійних організацій, фондів, людей, які мають можливість допомогти.

Не все, але потроху щось та вдається. Так, чеський фонд «Людина в біді» за підтримки USAID та спів фінансування Європейського Союзу посприяв тому, щоб надати постраждалим городнянцям певну кількість будматеріалів — зокрема шифер, цвяхи, цемент, цеглу вогнетривку, руберойд, гіпсокартон та плити OSB.

Не все надійшло в кількості, достатній для повного забезпечення потреб  власників зруйнованих та пошкоджених осель. Слід  також враховувати, що пошкоджені будинки мають люди не тільки в Городні, а й у селах громади. Тому дивує позиція тих людей, які обурюються, що міська рада не може забезпечити всі їхні побажання. Тим більше, коли певний будматеріал ніби не дуже й треба, бо щось вже зробили за власні кошти, а без чогось можна обійтись, але сусіду дали, то дайте стільки ж і мені. І нема різниці, що сусід постраждав більше і можливості в нього значно менші.

Ми закликаємо громадян бути виваженими і уважними один до одного. Триває війна. І ми намагаємось не облаштувати пошкоджені оселі по принципу євроремонту, а зробити так, щоб за проведення найнеобхідніших робіт люди могли повернутись у своє житло. 

Ми й надалі залучатимемо різні організації, які мають можливість допомагати, до вирішення проблем, бо наш міський бюджет завжди був мізерний, а нині й взагалі його можливості  дуже обмежені. Але навряд чи вдасться одразу отримати всі матеріали в необхідній кількості, щоб «закрити» всі проблеми. Все, що тільки можемо, ми робимо. Але в країні велика розруха, зруйновані цілі села і міста. І там теж потрібна допомога. Тож не все зразу. Не сваріться між собою і не нарікайте, що не всім порівну і не всім у першу чергу. Нині нам не чвари потрібні, а згуртованість і взаєморозуміння. Чим швидше ми це зрозуміємо, тим швидше прийде перемога.