Городнянська міська рада
Новини

Легалізація зайнятості – важлива тема сьогодення

      Сьогодні гостро постало питання легалізації трудових відносин. На виконання доручення Прем’єра-міністра України фахівці служби зайнятості продовжують проводити інформаційну роботу з роботодавцями про необхідність дотримання вимог Кодексу законів про працю України, законів України «Про зайнятість населення», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про оплату праці». долучаються до роботи соціальних партнерів з Держпраці, Пенсійного фонду. Також роз’яснюють людям, що оформлення трудових відносин потрібне, насамперед, самим працівникам, адже нелегальна праця – це не тільки несплачені податки та втрачені надходження до бюджету. Вона позбавляє людей прав та соціальних гарантій, а також гідної пенсії у майбутньому.

    Для роботодавця дотримання трудового законодавства – це запорука стабільного та прибуткового бізнесу, гарантія уникнення проблем як з найманими працівниками, так і з відповідними контролюючими органами.

       Враховуючи актуальність питання легалізації зайнятості та з метою доведення до роботодавців переваг легальної зайнятості на базі Городянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості постійно проводяться семінари для роботодавців, які здійснюють діяльність на території міста Городня та Городнянського району. В ході заходів проводиться правове навчання роботодавців з усіх напрямів законодавства України про працю (належне оформлення трудових відносин, дотримання мінімальних гарантій, охорона праці) та цивільно-правових відносин. До відома присутніх доводяться зміни, які відбуваються в чинному законодавстві та акцентується увага на участі роботодавців у забезпеченні зайнятості населення. Крім того, фахівці центру презентують нові електронні сервіси, електронний кабінет роботодавця та безробітного, переваги онлайн-послуг, які значно спрощують доступ до послуг служби зайнятості. Під час заходів обговорюються актуальні питання стосовно поточного стану зайнятості на території міста та району та визначаються шляхи подальшої співпраці щодо легалізації зайнятості та запобігання випадків використання найманої сили без належного оформлення трудових відносин.

   Фахівці служби зайнятості закликають суб’єктів господарювання зробити крок назустріч суспільству та усвідомити, що легалізація зайнятості – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас.