Коронавірус не відступився. Лікарі закликають робити вакцинування, в тому числі й бустерне
Станом на 26 вересня у стаціонарі Городнянської міської лікарні не було жодного хворого на ковід.
Між тим у Центрі первинної медико-санітарної допомоги на минулому тижні було зареєстровано 58 хворих на ГРВІ та грип і 5 підтверджених швидкими тестами випадків захворювання на коронавірус. За тиждень 45 громадян зробили щеплення проти ковіду, з них 74 вакцинувались третьою, бустерною дозою, і лише один зробив перше щеплення.
В Україні дозволили другу бустерну дозу для всіх охочих та оновили схеми вакцинації. Друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози. Проте особливо радять її робити людям із хронічними захворюванням та людям віком 60+.
Що фактично маємо наразі:
*Дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами вакцин CoronaVac чи Pfizer.
*Через 5 місяців після первинного курсу всім людям, старшим за 18 років, слід зробити перше бустерне щеплення.
*Через 4 місяці після першого бустерного щеплення дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати друге бустерне щеплення.
*Діти від 12 років можуть щепитися проти COVID-19 двома дозами вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech.
Незначні інфекції, наприклад, застуда або субфебрильна температура, не є протипоказаннями до вакцинації. До прикладу, в США дітей щеплюють навіть у випадку підвищеної температури та ознаках ГРВІ.
«Окремо хотів би наголосити, що вакцинація зараз не лише про власний захист, вакцинуватись – це значить не створювати навантаження на лікарні, які мають рятувати життя нашим військовим», – зазначив на брифінгу Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар.